Gamescom 2019: Pillars of Eternity II je skvělým námořním RPG

Populární série her na hrdiny od studia Obsidian Entertainment letos zavadila o Nintendo Switch hned dvakrát. Slavný první díl Pillars of Eternity se na eShopu objevil v srpnu a to rovnou v kompletní edici se všemi DLC, druhý díl s podtitulem Deadfire na sebe nenechá dlouho čekat a dorazí koncem tohoto roku. Na gamescomu jsme se na hru mohli podívat zblízka a nemáme pochyb. že fanoušci budou nadšení.

Pillars of Eternity II: Deadfire je přímým izometrickým pokračováním prvního dílu, ve které jsme se v roli Watchera vydali na epickou cestu za obnovou hradu Caed Nua. Po strmé cestě jsme bojovali s nejedním nepřítelem, sbírali suroviny, vylepšovali své postavy a vyhledávali nová místa a dungeony. Příběh druhého pokračuje přesně tam, kde ten předešlý končí. Eothas, bůh znovuzrození a světla, se reinkarnuje do obří sochy uložené pod zdmi hradu a všem živým bytostem v blízkosti vysaje duši. Bohužel je mezi nimi i ta vaše, ale na rozdíl od ostatních jí nedokázal vyrvat celou. Se všemi zbytky síly a kuráže se vydáváte na tajemné souostroví Deadfire, kde je vaším cílem zjistit proč dělá to, co dělá.

Zatímco první svět byl inspirovaný místy a postavami z Tolkienovského světa, druhý díl sází více na téma námořnictví a plavby. Kromě své lodi coby pevnosti na moři se musíte postarat i o svou družinu, která vám na cestě pomáhá. Vývojáři nám sdělili, že se hráči mohou těšit na kompletní obsah z počítačové verze se všemi aktualizacemi, a že kromě trochu ořezané grafiky na hráče nečekají žádná velká omezení a svět Eora by měl vypadat i tak velmi živý. Jedinou výzvou prý byla úprava ovládání, hlavně při hraní v handheldu nebo TV módu, ale osobně nám nepřipadalo příliš složité.

Pillars of Eternity II: Deadfire je jednou z nejlepších her na hrdiny této doby a na Kickstarteru byla zafinancována za pouhý jeden den. Kritici, stejně jako hráči, si hru velmi chválí a vývojářské studio Obsidian Entertainment titul stále zásobuje a vnáší do něj novinky, které prodlužují samotnou herní “životnost”. A mimochodem, o vzniku první hry si můžete přečíst v knize Krev, pot a pixely, o které jsme nedávno psali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
28
Share