Gamescom 2019: Realtimová strategie Northgard dorazí s ovládáním na míru pro gamepad

Po několika letech strastiplného putování objevují vikingové novou zemi plnou bohatství: Northgard. Ti nejodvážnější seveřané se vypravili získat si slávu pro svůj klan a psát historii průzkumem, osidlováním a obchodováním na novém území. V této realtimové strategii ale nejde jen o získávání surovin a dobývání, ale i o přežití. Zaskočit vás totiž mohou nejen vlci, ale i tuhá zima. U Shiro games nám dali nahlédnout jak na nový režim Conquest, tak na konzolovou verzi a připravovanou deskovou hru.

Northgard

Samotná hra je na PC dostupná už více než dva roky, není ji snad tedy třeba nově představovat. Jde o strategii v reálném čase, kdy se snažíte rozvinout vesnici vikingů, kteří se rozhodli usídlit se v nové zemi. V kampani či multiplayeru můžete hrát za jeden z několika klanů, za který budete bojovat o přežití i bohatství, slávu a vítězství. Konzolová verze prošla několika změnami, žádný obsah jí však nechybí, ačkoliv nejprve vyjde základní verze a další obsah z aktualizací a DLC bude uvolňován později. Změny se týkají hlavně ovládání. Nabídky totiž byly nahrazeny kruhovými menu, která jsou na gamepadu mnohem přirozenější a příjemnější. Druhou změnou je také více automatizace, aby bylo hraní pohodlnější – místo manuálního přiřazování dělníku se např. použije ten nejbližší dostupný apod. Pro hardcore RTS hráče to možná nezní nejlákavěji, ti však ale strategie nejspíš budou hrát na počítači. Vyzkoušet jsme si mohli Switch verzi v TV módu i handheldu, kde nevypadá nijak degradovaně a změny v ovládání chválím – jde o dobrý způsob, jak hru přenést na konzole.

Northgard: Conquest

Je chystaná bezplatná expanze k hlavní hře, která na PC vyjde koncem října, na konzole o něco později. Jedná se o jakýsi mezistupeň mezi základní kampaní a online hraním – naučí vás totiž pokročilejší strategie a taktiky. Stačí si vybrat libovolný klan a pustit se do bojů. Každá takováto kampaň je ale náhodně generovaná, takže žádné dvě nebudou úplně stejné.. Cílem je splnit všechny mise na hlavní ose. Ty ale mohou být někdy obtížné, proto se vyplatí plnit i ty vedlejší, které vám mohou získat permanentní bonusy do všech dalších bitev. Mise se ale od klasických šarvátek budou lišit a to vaším hlavním úkolem. Někdy totiž vůbec nebudou o dobývání, ale třeba o rozvoji obchodu.

Northgard: Uncharted Lands

Kromě videohry nám tvůrci ukázali i prototyp její deskové varianty. U ní opravdu šlo o konverzi z videoherního světa do stolních her, o tom svědčí i pravidlo, že karty herní plochy jsou na začátku hry vzhůru nohama a hráči opravdu museli objevovat území. Na první pohled by se dalo říci, že Northgard: Uncharted Lands bude někde mezi Carcassone, Osadníky z Katanu a svou videoherní předlohou. Příliš mnoho detailů o pravidlech ani ceně nemáme, víme však, že jakmile se vyladí poslední detaily a vyřeší možnosti produkce, bude spuštěná kampaň na Kickstarteru, o které vás plánujeme informovat.

Northgard na Nintendo Switch vyjde 26. září. Více informací najdete na oficiální stránce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
20
Share