Na malém stánku nás na letošním gamescomu přivítali i u ARTE. Jedná se o Evropský kulturní kanál a digitální síť zaměřená na tvorbu a inovace. V posledních deseti letech se společnost podílela na produkci např. Type:Rider či Bury me, my Love.

Vectronom

Vectronom je logická rytmická hra, ve které je vaším cílem dostat se s kostičkou až na konec úrovně. To sice možná zní velmi jednoduše, ale opak je pravdou. Celá úroveň se hýbe a mění. Na první pohled poněkud nelogicky, na první poslech už ale věci začnou dávat smysl. Malé studio z Kolína nad Rýnem na míru vytvořilo hudbu spolu s producenty elektronické hudby z celého světa, což se projevuje hlavně na perfektní propojenosti s vizuální stránkou hry. Abyste se přes jednotlivé úrovně dostali, je tedy třeba zapojit oba smysly. A třeba si i pomoci podupáváním, jako my hudebníci (mimochodem, pokud hrajete na nějaký hudební nástroj, s největší pravděpodobností vám hra půjde lépe). Ovládání si vystačí se směrovým křížem/joystickem a naštěstí je možné jako směrový kříž použít i tlačítka ABXY a hrát pravou rukou. Malou třešničkou při dokončení úrovně je i hodnocení synchronizace s beatem skladby. Pokud jste se pohybovali správně do rytmu, dostanete 100%. Hra je nyní v prodeji, ale bylo nám prozrazeno, že se už chystá level editor a jeho beta bude v blízké době vyzkoušet na steamu.

The Wanderer

V této explorační adventuře se probouzíte s myslí prázdnou jako čistý list papíru v dospělém těle. Nevíte, jaký je rozdíl mezi dobrem a zlem a učíte se poznávat své emoce. Nechybí tu postupné odkrývání okolní krajiny a vynikající jsou hrátky s barvami, díky kterým snadno poznáte, jakou náladu hlavní postava právě prožívá. Hlavní inspirací je dílo Frankenstein neboli moderní Prométheus od Mary Shelley a malby z období romantismu. Každý hráč si ale bude most prožít vlastní verzi příběhu, protože přibyla možnost volby. Každá volba je důležitá a ovlivní, ke kterému z několika konců hry dojdete. S emocemi si kromě vzhledu pohraje i hudba, která se výrazně podílí na budování atmosféry. Do tohoto abstraktního světa se vypravím letos na podzim.