Gamescom 2019: Úžasná plošinovka Yooka-Laylee and the Impossible Lair dorazí v říjnu

Yooka-Laylee je duchovním následovníkem Banjo-Kazooie her od týmu veteránů, kteří se podíleli třeba na Donkey Kong Country. První díl, vydaný v roce 2017, si v recenzích nevedl špatně, často však byl kritizován za příliš velkou podobu svým předchůdcům. Novinka, kterou nám však vývojáři z Playtonic Games ukázali na gamescomu je však plná nápadů a inovativních prvků.

Celý příběh se opět bude točit okolo Capital B, úhlavního hrdiny obou protagonistů. Ten vytvořil speciální zařízení, kterým chce ovládnout a zotročit království včel. Yooka a Laylee se tedy budou muset vydat do jeho Impossible Lair a zastavit všechny jeho zlotřilé plány. Úkol se však zdá téměř nemožný, na pomoc však přispěchává královna Phoebee, která hrdinům umožní využít její stráž, její Beetallion. Nebude to ale jen tak.

Základem hraní je opět 2,5D plošinovka. Pod kontrolu je nám svěřen chameleon Yooka a nepřímo i netopýřice Laylee. Kromě klasických plošinovkových mechanik je tu nově i kotoul. Ne však ve formě krátkého úskoku, ale jako dobře promyšlený prvek, který umožní pokročilé strategie a plynulý pohyb v rámci úrovně. Pro správnou funkčnost této mechaniky však potřebují oba hrdinové být pohromadě – po každém zásahu se Laylee od chameleona vzdálí a pokud ji včas nechytíte, odletí i se schopnostmi, které týmu poskytuje. Za dokončení každé úrovně získáte jednoho člena Beetallionu, který vám může pomoci projít přes Impossible Lair. Ohromující je i overworld, který skrývá své vlastní hádanky. Každou úroveň si tu totiž musíte najít a každá má dvě verze – tu základní a pak alternativní, kterou odemknete akcí ve světě. Třeba když na level ve vyschlém korytu řeky přivedete vodu, stane se z něj rázem podvodní úroveň.

Těch několik minut, co jsme se hrou strávili, uběhlo velmi rychle a velmi příjemně. Yooka-Laylee and the Impossible Lair je velmi nápaditá a originální hra, ačkoliv se nebrání odkazu svých příbuzných a předchůdců. Obsah, který jsme měli možnost vyzkoušet (úvod hry, část světa a první úrovně), nás velmi příjemně překvapil avšak šlo o pouhou špičku ledovce. Overworld je ohromný, úrovní a tajemství je v něm habaděj. Ceníme i možnost vyrazit na hlavního záporňáka kdykoliv – buď bez pomoci Beetallionu, pokud máme skvělé reflexy, v průběhu hry, když už nějakou pomoc máme, nebo až když získáme veškerá dostupná vylepšení. Tak či onak to ale nebude jen tak. Už se nemůžeme dočkat, až hra vyjde.

Yooka-Laylee and the Impossible Lair vyjde na Nintendo Switch 8. října.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
5
Share