Gamescom 2019: V Cris Tales zažijeme najednou minulost, přítomnost i budoucnost

Kdo zná známý britský seriál Doctor Who (Pán Času) jistě ví, že s časem není radno si zahrávat. Ovšem, ne ve všech světech tomu tak musí nutně být. V Cris Tales se s nedávno probuzenou Čarodějkou Času Crisbell a jejími kouzelnými společníky vydáme do fantasy světa, který nemá příliš lákavé vyhlídky na budoucnost. Úkolem Crisbell tedy bude projít celou zemí a co nejvíc toho zachránit. Většinu hraní je obrazovka rozdělená na tři části. Nejvíce místa zabírá přítomnost, ve které se Crisbell právě nachází. Nalevo vidí minulost a napravo budoucnost. Zpočátku bude nejspíš budoucnost vypadat hrozivě, ale hledáním problémů a jejich řešením se může změnit. Hádanky se však nebojí využívat zmíněných tří pohledů a někdy tak budete pro vyřešení muset odpovědi hledat nejen na správném místě, ale i ve správném čase. Podobný systém se využívá i v boji, který je tahový, ale umožňuje některé nepřátele poslat do budoucnosti či minulosti – třeba když pošlete silného a dospělého banditu do budoucnosti, zestárne a zeslábne a bude snazší ho porazit. Často také budeme stavěni před volbu – ne vždy bude možné zachránit všechny a my se tak budeme muset rozhodnout, komu pomůžeme. Vizuálně hra mimochodem vypadá skvěle, využívá malovaných 2D spritů a s použitím paralaxních efektů vytváří dojem 3D scény.

Klíčové vlastnosti:

  • Odkaz klasických JRPG – Inspirováno nestárnoucími JRPG jako Chrono TriggerFinal Fantasy VIValkyrie Profile a moderními klasikami jako Bravely Default či Persona 5. I zde budete moct sestavit svůj unikátní tým, vyzvat rozličné nepřátele a prozkoumat rozlehlý svět.
  • Zažijte zároveň Minulost, Současnost a Budoucnost – Nahlédněte do minulosti, proveďte potřebné kroky v přítomnosti a změňte budoucnost ve světě, který se dynamicky mění podle vašich voleb.
  • Ovládněte strategický tahový soubojový systém – Pošlete své protivníky do minulosti či budoucnosti, synchronizujte svoje útoky pro zesílené skupinové schopnosti a ovládněte časování útoků a obrany.
  • Odkryjte fascinující příběh a postavy – Císařovnin plán zničení světa je velmi složitý. Použijte svoje schopnosti, naverbujte mocné spojence z celého světa a rozpleťte pavučinu intrik, abyste našli správný konec tohoto okouzlujícího příběhu.
  • Objevte nádherný svět – Vstupte na palubu vzducholodi či člunu a prozkoumejte nádherný ručně malovaný 2D pohádkový svět. Objevte každou unikátní lokalitu a změňte její budoucnost, od slunečného království Crystallis až po slumy Svaté Clarity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
31
Share