Gamescom 2019: Vyzkoušeli jsme zombie akci Into the Dead 2

Into the Dead 2 jako už mnoho dalších začalo svou historii na mobilních telefonech. Od kritiků dostala poměrně vysoká hodnocení, kritizovaný však byl komplikovaný free-to-play systém, který obsahoval všechny možné formy mikrotransakcí. Letos na podzim, zhruba dva roky od vydání pro telefony by ale měla hra dorazit i na Switch a my jsme měli šanci tuto verzi vyzkoušet.

Jedná se o rail shooter, podobně jako první Star Fox, vaším cílem je dostat se přes menší či větší skupiny zombíků. Najdeme tu celkem 60 příběhových úrovní rozdělených do sedmi kapitol, přičemž cílem každé úrovně je urazit určitou vzdálenost. Na zombie samozřejmě nejdete s holýma rukama, ale s arzenálem zbraní nebo zvířecími společníky. Potěšit můžeme i filmové fanoušky – chystají se i DLC s licencovaným obsahem z Ghostbusters (včetně zvířecího společníka) či Noci oživlých mrtvol.

Na první pohled nás zaujala tísnivá atmosféra některých úrovní, které jsme měli šanci vyzkoušet. Obtížnost nebyla nijak zvlášť vysoká (zkoušeli jsme první kapitolu), ale ani tak se nám nepodařilo splnit všechny questy. Každá mise totiž umožňuje získat až 5 hvězd za 5 úkolů, přičemž některé nejsou kvůli limitovanému počtu nábojů či délce mise až tak snadné. Se zombíky se dá vypořádat různými způsoby. Někdy se jim dá vyhnout, což se hodí obzvlášť pokud máte málo nábojů (celkově se vyplatí s nimi spíše šetřit). Druhou možností je použít některou z 25 zbraní 8 různých druhů – od motorové pily až po kulomet. Třetí možností je pomoc zvířecího společníka, kterých je ve hře celkem 8 a kromě psů mezi nimi najdete třeba medvěda. Ke zbraním bych se ještě rád vrátil, ač jsou v souvislosti s hrami v mainstreamu momentálně nežádané. V téhle hře totiž vypadají naprosto skvěle, nejen co se jejich modelů týče, ale také animací, ze kterých jde poznat, že jde např. o zbraň s vyšší hmotností. Switch verze je také okleštěná o mikrostransakce, upravenou herní ekonomiku jsme ale do detailu prozkoumat nestihli. Switch bude mít kromě nového obsahu navíc také podporu pro HD Rumble. Celkové dojmy z hraní si odnášíme pozitivní – jedná se o zábavnou hru, která se hodí na odpočinkové herní seance a vizuálně neurazí ani v TV módu. Příběh o snaze dostat se ke své rodině asi nebude nejoriginálnější, nicméně vyprávění pomocí rozhovorů přes vysílačku zajímavé je.

Into the Dead 2 na Nintendo Switch dorazí letos na podzim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
27
Share