Gamescom 2019: Yacht Club Games nám odhalili své karty

Pokud jste četli knížku Krev, Pot a pixely, o které jsme nedávno psali, pak určitě budete znát zajímavý příběh o vzniku Yacht Club Games a Shovel Knighta. Tomuto schopnému týmu se ale daří a tak si kromě jimi vyvíjeného obsahu mohou dovolit i vydávat hry od jiných vývojářů. Letos nám na Switchi předvedli celkem tři zajímavé kousky.

Shovel Knight: King of Cards

Novým přírůstkem k postavám a příběhům Shovel Knighta a zároveň poslední kampaní slíbenou na kickstarteru je Shovel Knight: King of Cards. Pojednává o samotném králi rytířů a jedná se o dosud největší a nejrozsáhlejší kampaň Shovel Knight: Treasure Trove ságy. V celkem 4 nových světech a 30 úrovních budeme mít více než dost prostoru na to naučit se správně používat nové mechaniky, jako je bash attack. Po několika minutách, během kterých jsme hru měli v ruce, můžeme říct, že ze začátku se zdá vše velmi obtížné, ale jakmile se naučíte nové pohyby používat, hned začne level design dávat větší smysl. Rozhodně půjde o zajímavé zakončení celé ságy a nezdá se, že by nechalo fanouškům rytíře s lopatou prostor ke zklamání. Rozšíření dorazí letos v prosinci s cenovkou 9,99$ či jako bezplatný update pro Shovel Knight: Treasure Trove.

Shovel Knight: Showdown

V prosinci se Shovel Knight: Treasure Trove dočká dalšího obsahu a to ve stylu bojových her. Zdála se vám některá postava silnější, než ty ostatní? Nebo vaše skilly větší než vašeho kamaráda? Shovel Knight: Showdown nabídne jedinečnou možnost získat na tyto otázky odpovědi. Souboje postav ale často nejsou jen o boji a správné technice a znalosti postav, ale i o strategii. Vítěz totiž nemusí být ten s největším počtem zářezů, ale klidně pacifista, který posbíral všechny drahokamy. Souboje jsou až překvapivě zábavné a opravdu stojí za to vyzkoušet si různé postavy. Možná ještě budou potřebovat úpravy, aby byla hra vyrovnanější (nebo jsou jen některé z nich příliš přátelské k nehráčům bojových her), ale to, co jsme viděli, vypadalo super.

Cyber Shadow

Svět ovládly syntetické formy života a vy, jako Shadow, se musíte vydat na cestu odhalit, co spustilo tuto zkázu. Celá hra je vyvedena v 8 bitové barevné paletě, ale nechybí jí moderní prvky jako plynulé animace, několika vsrtsvé paralxní pozadí či novodobou hratelnost. Kromě malých nepřátel a obtížných překážek tu na vás bude čekat i několik bossů, díky schopnostem, které v průběhu cesty odemknete však budete vždy dobře vybaveni. Těšit se můžeme i na hluboký příběh a skvělý soundtrack, který dokáže rozproudit krev v žilách. Datum vydání zatím nebylo uvedené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share