Guess The Word – Dětská hra, která naučí anglická slova

Recenzování dětských her je vždycky problém, teda pokud u sebe nemáte dítě, které by je otestovalo přímo pro sebe. A mnohem těžší je pak recenzování vzdělávacích dětských her, které mají dítě nějakým způsobem kognitivně nebo kreativně rozvíjet, protože na ně chcete nahlížet z pohledu dítěte, které se pomocí nich bude učit, a také dospělého, abyste určili, jestli mají pro dítě vůbec nějaký význam. Guess The Word kombinuje to nejlepší z obou světů a snaží se zaujmout vaše dítka. Teď už je to jen na vás, necháte je si zahrát?

Můžete tvrdit, že jsem stará generace, prakticky dědek za zenitem, ale je něco, co mi u dnešních dětí připadá smutné. Vyrůstají od plenek s mobilem nebo tabletem v kočárku, patrně důsledkem toho, že se jim rodiče nevěnují nebo nechtějí věnovat nebo nemají čas věnovat a pak to přerůstá v závislost, jež snižuje postavení jedince ve společnosti. Hra nebo spíš aplikace Guess The Word jde rodičům naproti, a tak pokud chtějí svému dítěti dát tablet, v našem případě Nintendo Switch, tak jen proto, aby se mohlo vzdělávat a rodiče mu v tom pomáhat. Hra funguje na bázi Scrabble nebo slovního fotbalu, kdy se na obrazovce postupně začíná vykreslovat obrázek a dítě má pomocí dotykové obrazovky správně dávat písmenka do chlívečků, kde mají být. K dispozici nejsou žádná témata obrázků ani obtížnost a často se po několika hrách začnou opakovat. Hra se snaží dítě motivovat, ale zároveň nenutí ke zbrklému rozhodování – k dispozici je v levém horním rohu časovač, který však utíká velmi pomalu a pokud se náhodou stane, že ciferník oběhne celé kolo, nic se vlastně nestane. To samé jako když dítě vloží špatné písmenko do špatného chlívku, hra jednoduše řekne, že tam nepatří, ale hráč není žádným způsobem penalizován.

Problémem pro mladší hráče mohou být určitě problémy s načítáním obrázku. Pokud dítko dané slovo ještě opravdu nezná, může objekt na obrázku chybně pojmenovat, protože obrázek se neodhaluje celý, ale vždy postupně od shora dolů. Dítě tak může vidět uši, říct, že jde o psa, ale ve skutečnosti se vykreslí kočka, což může být ve finále trochu matoucí. Navíc je hra k dispozici pouze v angličtině, takže pro české a slovenské děti je prakticky nepoužitelná, pokud je pomocí toho nechcete učit anglicky. Po uhádnutí deseti slov je hráč odměněn obrazovkou s gratulací a možností hrát hru od znovu. Kromě nastavení zvuku zde neexistuje žádné nastavení, žebříčky a hru si dokonce ani nezahrajete v TV módu.

Závěrečný verdikt

Guess The Word může být zábavnou hrou pro děti, které se chtějí naučit anglická slova. Výběr je však omezený a je škoda, že autoři obrázky nerozdělili do témat jako zvířata, ovoce, zelenina apod. nebo podle obtížnosti. Navíc hra stojí trochu více než kolik byste za ni dali například na mobilech, ale dítě rozhodně na pár minut zabaví a bude to lepší, než když mu tam dáte cokoliv jiného.

Kategorie Vzdělávací, Pro děti Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
3/5
Vývojář Tenkai.pl
Vydavatel Ultimate Games
Jazyk Angličtina
Cena 33 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 14. února 2019
3
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
19
Share