Headup Games vydává Windscape, hru vzdávající hold Zeldě

Herní vývojář Dennis Witte a fanoušek sérií jako The Legend of Zelda, Secret of Mana a Golden Axe Warrior chtěl vždycky vytvořit vlastní hru, která by kombinovala prvky ze všech jmenovaných a přidávala některé vychytávky navíc, které původní tituly neobsahovaly. V roce 2016 se tak z původního snu začala díky společnosti Headup Games stávat skutečnost a následovalo vydání hry do programu Steam Early Access později téhož roku.

Výsledkem je průzkumná a dobrodružná hra v otevřeném světě z pohledu první osoby kombinující elementy craftících a sandboxových her, kde můžete plnit úkoly, řešit logické hádanky, prozkoumávat svět plný příšer, interagovat s NPC a další. A nyní, po třech letech, se Dennisovi jeho tvrdá práce a píle konečně vyplatila – hra Windscape opouští 27. března program Early Access a v plné verzi vychází na PC, Nintendo Switch a Xbox One. Fanoušci konzole Nintendo Switch si mohou hru v období od 8. března koupit skrz Nintendo eShop se slevou 20 %.

Kromě krásného ručně tvořeného světa a pohlcujícího příběhu se hráči mohou také těšit na výpravy do dungeonů. Ty jsou plné krvelačných bestií a také těžkých finálních bossů. Každý dungeon je originální a autor slibuje, že nepůjde splnit násilně – průchod bude vyžadovat plánování a pokročilé taktiky. Hráč pak bude na konci samozřejmě odměněn cennými předměty.

Hra Windscape vychází 27. března 2019 a v týdnu od 8. března jej předobjednáte se slevou 20%. Cena se bude pohybovat okolo 500 Kč (přesná cena ještě stanovena není).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share