Hyrule Warriors je spin-off série The Legend of Zelda a Dynasty Warriors. Sám jsem Dynasty Warriors nikdy předtím nehrál, ale jsem velkým fanouškem Zeldy. Když vyšlo Wii U, jedna z prvních her na této konzoli byla právě hra Hyrule Warriors, kvůli které jsem si ji chtěl koupit. Nakonec jsem tomuto nutkání odolal a o pár let později vyšel port této hry na konzoli Nintendo 3DS, zvaný Hyrule Warriors: Legends (naši recenzi, kterou napsal Lukáš, si můžete přečíst zde). Tou dobou jsem už měl Wii U (ačkoli Hyrule Warriors jsem si pořídil až později), ale na 3DS jsem hrál stále nejvíc. Tehdy jsem si poprvé užil parádu zvanou Hyrule Warriors. Obě verze jsem už tedy dříve hrál a strávil jsem na těchto hrách nezdravé množství času, takže když jsem se dozvěděl, že vyjde Nintendo Switch verze, nemohl jsem se dočkat. Snil jsem o této hře jak ve spánku, tak i přes den.

Rozdrťte armády!

Již ze samotného názvu hry vám může být jasné, co vás čeká. Bojovníci. Armáda nepřátel, kterou budete muset zničit. Hrdinové ze starších her série The Legend of Zelda. A tyhle představy se vám také naplní. Hyrule Warriors je hra žánru Hack and Slash, což znamená, že poměrně jednoduše uděláte s vaší postavou epicky vyhlížející komba se zničujícím efektem na vaše nepřátele. To však neznamená, že je to tak jednoduché, jak to zní. V každé bitvě máte daný úkol, jehož splnění je většinou složitější, než jen totální zničení nepřátelské armády (ačkoli zde naleznete i takové mise). Musíte si zpravidla hlídat zdraví všech svých hratelných postav a zároveň stav vašeho hlavního keepu (keepy jsou místa na mapě, o která s nepřátelskými armádami soupeříte).

Definitive Edition má v sobě obsah obou předchozích verzí, včetně všech vydaných DLC. Takže máte v podstatě verzi hry pro Wii U s nově přidanými bonusy z Legends (My Fairy, delší příběh a nepřímé ovládání ostatních hratelných postav v bitvě) a tím pádem možnost výběru ze spousty různých modů.

Od příběhu moc nečekejte

Příběh hry naleznete v Legend Modu. Není to nejlepší částí hry, ale to příliš nevadí. Přeci jenom, jak odůvodníte přítomnost tolika postav ze starších her? Ať vymyslíte jakýkoli příběh, primární důvod, proč jsou ty postavy v této hře, bude stejně „protože by bylo hustý je vidět bok po boku v boji“. Příběh tedy nejspíš vznikl až dodatečně, aspoň to je pocit, který nejspíš budete ze hraní příběhu mít. Pokud jste ho už hráli v některé z předchozích verzí Hyrule Warriors, bude vás nejspíš i trochu nudit kvůli své předvídatelnosti, ale když ho jako nováček v sérii okusíte poprvé, není vůbec špatný.

Jeho slabinou je pravděpodobně způsob vyprávění. Podstatná část příběhu je skutečně provedená skvěle, v podobě skvěle vypadajících cutscén, ale na začátku většiny levelů máte shrnutí událostí předchozí bitvy s trochou příběhu navíc, které je podáváno skrz voiceover. Je to celkem zbytečné a ve srovnání s kvalitou a kvantitou animací v této hře to působí až líně.

Nudit se nebudete

Pokud vás přestane příběh bavit, můžete zkusit Adventure nebo Challenge Mode (také si můžete zahrát Free Mode, což jsou bitvy z příběhu, ale bez omezeného výběru postav). Adventure Mode je nejlepší částí hry, nebo aspoň ta část, na které strávíte největší množství času. Můžete si vybrat z devíti map. Každá je mapou z některé starší hry série, předělanou do 8-bitového stylu. Mapy jsou složené z políček a každé políčko je bitva. Jednotlivé mapy u sebe mají napsanou úroveň, podle které můžete posoudit jejich obtížnost. Vidět mapy z předchozích DLC nově takhle roztříděné je skvělé.

Jestli máte s některou bitvou velké obtíže, je možné, že váš hrdina má příliš nízký level. Ano, Hyrule Warriors je, mimo jiné, i tak trochu RPG. Vaše postavy levely získávají buď zabíjením nepřátel, nebo koupí v obchodě z menu. V obchodě si ale můžete postavám dokoupit levely jen do určité hranice, kterou tvoří nejvyšší level postavy z vaší party. Postavy si také můžete zesílit koupí odznaků, které jim dají třeba dodatečná komba, větší obranu, vícero sklenic na elixíry apod.

Hlavní důvod, proč hrát Adventure Mode, jsou nové postavy, zbraně, oblečení a víly, které se v něm dají odemknout. Získáváte je za poražení určitých políček. Obzvlášť lepší zbraně bývají obtížné získat. Velmi často jsou ale odměny skryté, odkryjete je použitím určité kartičky, kterou můžete najít na některém jiném políčku mapy. V předchozích verzí Hyrule Warriors bylo opakované hraní daných políček jediným způsobem, jak tyto kartičky získávat, ale v Definitive Edition si je nově můžete kupovat. Jsou sice poměrně drahé, ale jestli to znamená nehrát 20krát po sobě tutéž bitvu, stojí to za to.

Další skvělý způsob, jak si hraní trochu zpestřit, je Challenge Mode. Tam si můžete vybrat ze tří kategorií: Battle Challenge, Boss Challenge a Ganons Fury. Battle Challenge a Boss Challenge jsou přesně takové, jaké znějí, čekají vás v nich výzvy s obtížnými bitvami a Bossy. Ganons Fury je z Challenge Modů nejzajímavější. Bitev s unikátními pravidly a velkým množstvím bossů najdete v Adventure Modu spoustu, ale v žádném levelu si nezahrajete za krále démonů, samotného Ganona. V tomto modu ano a výzvy jsou tu slušné. Hned první misí je zabít 5000 nepřátel! Ganonovy mise jsou tedy dlouhé, ale skutečně stojí za to, je to můj druhý nejoblíbenější herní režim.

Ve dvou se to lépe táhne

Multiplayer v Hyrule Warriors byl vždycky problém. Na verzi pro Wii U byla hra v lokálním multiplayeru (online nebyl a ani v Definitive Edition není) téměř nehratelná, zatím co v Legends nebyl  vůbec. Mnohé tedy příjemně překvapí, že v Definitive Editon je super. Obrazovka se v multiplayeru rozdělí na split screen, což je sice trochu nepříjemné, ale je těžké si představit lepší alternativu. Hra běží poměrně hladce a lagguje jen ve chvílích, když jsou postavy obou hráčů vedle sebe a bojují proti bossovi, a i potom se objevují zřídka. Jediná jeho slabina je množství nepřátel, které se zde zredukuje na zhruba stejné, jako bylo v Legends, což je dostačující. Multiplayer doporučuji, Hyrule Warriors je ve dvou mnohem zábavnější a bitvy jsou snazší, jen si na něj pořiďte dodatečný ovladač, hra sice podporuje hraní s jedním Joy-Conem, ale pohodlné to zrovna není.

Závěrečný verdikt

Hyrule Warriors: Definitive Edition si svůj název zaslouží, skutečně se jedná o nejlepší verzi této hry. hra běží lépe, než originál na Wii U a navíc i obsah – jak svůj nový vlastní, tak z Legends. Pokud jste fanoušci série The Legend of Zelda nebo Dynasty Warriors, Hyrule Warriors vás bude bavit. A pokud jste ještě nováčci, kteří Zeldu nikdy nehráli, stejně na vás čeká dokonalá hra na uvolnění, se skvělou hudbou, grafikou a nepřáteli, díky kterým se budete cítit jako ti nejlepší bojovníci.

Kategorie Akční, Dobrodružná, Bojová Hodnocení recenze
Počet hráčů 1-2
4,5/5
Vývojář KOEI TECMO GAMES CO., LTD.
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 1 599 Kč
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 18. května 2018
12
Webové stránky Oficiální webové stránky