iPhone nebo 5 Switchů? Poradíme, co všechno si můžete koupit za cenu nových modelů iPhonů

Nepatřím k příznivcům hardwaru s nakousnutým jablkem na krytu – jako technickému nadšenci mi mimo jiné hodně vadí to, že se v nich softwarově ani hardwarově nedá moc šťourat a důvodem je i přemrštěná cena. Když jsem na internetu našel zmínku o tom, jak někdo jen uvažuje nad tím, že si místo Switche koupí nový iPhone, rozhodl jsem se po vzoru např. Xiaomi nebo Samsungu ukázat, co všechno si za tu cenu můžete koupit. Věnovat se konkrétně budeme třem modelům, které stačí na to, abychom dokázali, že místo jednoho telefonu si můžete pořídit spousty zábavy pro celou rodinu. Kromě toho Nintendo Switch nabízí univerzální konektor budoucnosti USB typ C namísto proprietárního lightningu.

0) Nintendo Switch (pro referenci) – cena: 8 499 Kč

Tuto skvělou hybridní konzoli snad není třeba víc představovat. Na našem webu se o ní a jejích hrách dočtete první poslední.

1) iPhone Xr 64GB – 22 490 Kč (2,64 Switche)

Nejlevnější z nových telefonů v té nejořezanější variantě bude v česku stát 22 490 Kč. Má sice procesor A12 jako vyšší modely, chybí tu ale lepší displej, vyšší stupeň odolnosti a další z vymožeností dražších bratrů.

Za tu cenu si můžete koupit:

Za 22 251 Kč tak máte nejen konzoli a její základní ochranu, ale i 6 her pro jednoho i více hráčů, druhou sadu Joy-Con ovladačů, Pro Controller, Poké Ball Plus a dokonce nejnovější Nintendo Labo sadu. Zbývajících 239 korun můžete investovat do indie her nebo třeba předplatného online služeb.

2) iPhone Xs 256GB – 34 490 Kč (4,05 Switche)

Prostřední varianta modelu Xs už má OLED displej nebo třeba lepší odolnost proti vodě a prachu. Česká udávaná cena je 34 490 Kč.

Za stejné peníze můžete pořídit:

Oproti předchozímu máme v tomto balíčku her mnohem více a navíc tu je i sada GameCube ovladačů pro 4 hráče, kteří si mohou užít Super Smash Bros. Ultimate na maximum. Pořád zbývá 478 korun a za ty se dá koupit třeba 64GB paměťová karta.

3) iPhone Xs Max 512GB – 43 490 Kč (5,12 Switche)

Ta největší, nejvybavenější a také nejdražší varianta nového iPhonu. Oproti předchozím modelům má mimo jiné i větší baterii a vydrží v provozu déle.

Za jeho cenu ale v Nintendo světě dostanete:

Oproti předchozí sestavě přibyla obří 400GB paměťová karta, amiibo sada a konzole Mini NES a Mini SNES, to vše dohromady za 43 049 Kč. Zbývá 441 Kč, které se dají využít na DLC, či další hry v eShopu.

Závěrem

Náš malý průzkum ukázal, že za cenu nových iPhonů se dá získat ohromná hromada zábavy pro několik lidí na dlouhé hodiny. Můžete podotknout, že seznamy nejsou dokonalé, obsahují hry, které teprve vyjdou a spousty dalších připomínek. Určitě máte pravdu – každý má rád jiné hry. Jenže tento článek ale nevznikl proto, aby byl dokonalým nákupním seznamem, nýbrž pro pobavení. Jestli si někdo raději koupí nepříliš levný telefon než hodiny zábavy sám nebo s přáteli, je jeho věc. Každému kdo se ale podívá na moji poličku s hrami dojde, že u mě už tohle rozhodnutí dávno padlo.

Co vy, dali byste témeř 44 tisíc za telefon nebo za konzoli a hromadu her?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
1
Share