Jaké hry z předchozích generací bych si přál mít na Switchi

Na množství her si nemůžu stěžovat. Ještě stále jsem nedokončil Octopath Traveler nebo příběhové DLC pro Xenoblade Chronicles 2, ale už pokukuji po nových titulech. Ačkoliv na mě někdo může vytahovat oblíbenou hlášku člověka s plnou knihovnou her, který říká “Já nemám co hrát!”, není vždy daleko od pravdy. Někdy prostě člověk má náladu na určitý typ hry, který třeba zrovna nemá, nebo se zrovna nechce vrhnout do něčeho neznámého v úplně nové hře, jindy se mu zase chce objevovat úplně nový svět. Zkrátka my hráči dokážeme být náladoví i vybíraví a jako se rádi vracíme k některým novějším hrám, chtěli bychom se občas vrátit i k těm starším, případně si doplnit vzdělání o starší díly našich oblíbených sérií. I to je důvodem, proč čas od času nastartuji svoje GameCube a pustím Star Fox Adventures, Super Mario Sunshine nebo třeba první Metroid Prime a na ebay vyhledávám další hry do sbírky. Nintendo, jakožto nekorunovaný král nostalgie ve videohrách, porty a remastery vydává poměrně často a ani Switch jim neunikl. Já bych rád přidal několik nápadů na hry, jejichž znovuzrození na aktuální konzoli bych si přál – třeba proto, že nemám ve sbírce všechny konzole nebo bych jen rád viděl vylepšenou verzi.

Metroid Prime Trilogy (nebo Tetralogy?)

Kdo NBase.cz a moje články sleduje už delší dobu, určitě ví, že tuhle sérii bych si na Switchi rád dal. Dobrodružství Samus Aran jsou opravdu výborně zpracovaná od level designu až po hratelnost a stále mají co nabídnout. Na GameCube si nicméně mohu zahrát pouze první dva díly a to navíc bez nových vychytávek, jako třeba podpory pro širokoúhlé obrazovky nebo kvalitnějších textur. V souvislosti s blížícím se ohlášením data vydání Metroid Prime 4 se ale internet plní drby, že bychom se prvních třech dílů mohli dočkat. Dojde k samostatnému vydání trilogie ještě před novým, čtvrtým dílem, nebo dokonce vše vyjde dohromady?

Xenoblade Chronicles Anthology

Po dohrání Xenoblade Chronicles 2 jsem nešetřil chválou – jedná se vskutku o výbornou hru s výborným příběhem, combat systémem i propracovaným světem. Hlavní hrdinové jsou sympaťáci a je na nich vidět postupný vývoj charakteru a nechybí ani postupně se otevírající velký svět (celých 7 titánů!). Příběhové DLC Torna ~ The Golden Country k minimálně 70 hodinám hlavního příběhu přidává ještě dalších zhruba 20 a nového titána. Navíc odhaluje další informace a minulost Alrestu, světa, kde se vše odehrává. Tetsuya Takahashi zkrátka hry dělat umí a rád bych k jeho tvorbě přičichnul více. V Xenogears a Xenosagu, které jeho Monolith Soft vydal ještě před partnerstvím s Nintendem, můžeme jen tajně doufat. Větší šanci by ale měly hry pocházející z Nintendo éry Monolith Softu – první Xenoblade Chronicles konec konců dostalo New 3DS verzi a X vyšlo na Wii U – ze kterého jdou hry snadno portovat, jak tvrdí Nintendo. Nebudu vám lhát, do fantastických světů této série bych opravdu rád zavítal.

Star Fox

Star Fox je série, která mi přirostla k srdci už po prvním zahrání legendárního prvního dílu. Kromě klasických čistokrevných lítaček tu pak je i mnou zmiňovaná “černá ovce” série, Star Fox Adventures, která se z větší části odehrává na Dinosauří planetě a hratelností se dost podobá hrám The Legend of Zelda ze stejné doby. Každý díl hry s lišákem Foxem a jeho týmem ale má co říct, většina z nich se navíc těší poměrně dobrému hodnocení na Metacritic. Ať už dostaneme úplně novou hru nebo ne, Adventures, Command nebo strategický spin-off Guard bych si s chutí zahrál s vylepšeními hodnými aktuální generace.

Mario

Knírkatý instalatér Mario se svou partou je vůbec nejdražší videoherní značkou všech dob. Jak by ne, s tímto jménem už vyšlo obrovské množství skvělých her, z nichž v TOP20 nejlepších her všech dob jsou hned tři. Jedná se o vůbec nejlepší 2D plošinovky (třeba Super Mario World nebo Super Mario Bros. 3), ani třetí rozměr nedělá problém, o čemž svědčí úspěch Super Mario Galaxy nebo nedávného Super Mario Odyssey. Dál tu nechybí spin-off hry, které zasahují do sportu (Mario Tennis Aces), RPG (Mario & Luigi: Bowsers Inside Story) či závodů (Mario Kart – král kart-racingu). Drtivou většinu z nich bych si rád zahrál a myslím, že nejsem sám. I proto jsem rád za New Super Mario Bros. U Deluxe, které vychází v lednu nebo za hry, které jsou součástí NES – Nintendo Switch Online.

Dragon Quest a Final Fantasy

Obě jmenované RPG série patří k těm nejstarším RPG sériím, kterým stále vycházejí nové hry. Velmi mě těší, že se Square Enix rozhodl Switch podporovat ať už vydáním nejnovějšího dílu Dragon Questu (zatím stále neznáme datum) a jeho spin-offů, ale i přislíbenými porty Final Fantasy her. Konečně tak budu mít příležitost si zahrát třeba sedmý díl, který mi doporučuje kde kdo. Obě série nicméně mají mnoho dalších her a spin-offů, které stojí za to. Třeba u Dragon Questu bych si rád zahrál remaster devátého dílu, který vyšel jen a pouze na Nintendo DS, lákají mě i příběhy jeho předchůdců.

The Legend of Zelda

Breath of the Wild učaroval snad každému, kdo si ho někdy zahrál, a docela dost lidí nadchnul pro celou sérii. Switch celkově nalákal mnoho hráčů, kteří Nintendo a jeho série dosud příliš neznají a byla by tak škoda upřít jim ty nejlepší hry, které vytvořili. Dle mého názoru jsou nejpravděpodobnější porty portů z Wii U – Twilight Princess HD a Windwaker HD, kde už ta nejtěžší práce byla udělána. Jako snad každému fanouškovi série by se mi ale líbil i remaster Skyward Sword. Samozřejmě by bylo hezké mít na Switchi aspoň ty nejlepší, včetně dílu Ocarina of Time, který je považovaný za nejlepší hru všech dob, tedy minimálně na agregátoru hodnocení Metacritic.

LEGO Star Wars Trilogy

Svůj seznam prozatím uzavřu svými oblíbenými LEGO hrami, každé z jiné generace LEGO her. První díl byl z té úplně první generace a ačkoliv neměl všechny ty moderní mechaniky a pozlátko, hratelností a atmosférou mi naprosto učaroval. Univerzum Star Wars toho nabízí hodně a jeho varianta z LEGO kostek jakbysmet. Všechny tři hry jsou velmi dobré a když už na Switch vyšly oba díly LEGO Harry Pottera, měly by i všechny tři LEGO Star Wars!

Velké nebo malé šance?

Her, které by v tomto seznamu mohly nebo dokonce měly být mám v rukávu ještě hodně. K demonstrování mojí myšlenky ale není třeba dlouhých seznamů. Staré hry jsou prostě super, mnohdy předběhly dobu nebo přinesly mechaniky, které se v prakticky nezměněné formě používají dodnes. Když už jsme v té éře nostalgie, proč nevydat pár starších kousků, abychom zavzpomínali na herní klenoty své doby, které zestárly někdy více, někdy méně a v ojedinělých případech vůbec. Které mohou odkrýt taje svého univerza novým fanouškům prozatím skryté a které se mohou výrazně lišit od aktuálních AAA titulů. Některé jsou slíbené, na některé je velká šance, o jiných však možná budeme jen snít. A tak nezbývá než říct: Nintendo, Square Enix a všichni ostatní vydavatelé, prosím.

Máte mezi starými hrami i vy své favority, které byste si přáli mít na Switchi? Podělte se s námi v komentářích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
1
Share