Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite?

Nintendo se konečně “rozhoupalo” a oznámilo novou iteraci konzole Switch, Nintendo Switch Lite – robustnější, kompaktnější a lehčí variantu své vlajkové lodi. Nová verze však oproti svému předchůdci cílí především na hraní na cestách, v handheldu, a svým způsobem tak jde o plnohodnotnou náhradu za zařízení z rodiny Nintendo 3DS. Jaké jsou ale rozdíly mezi jednotlivými konzolemi? Na to se pokusím odpovědět v tomto článku.

Obrazovka

Obě dvě obrazovky konzolí disponují kapacitním LCD o rozlišení 1280×720 pixelů, rozdíl nastává u jejich velikostí. Zatímco display Nintendo Switch měří úhlopříčně zhruba 16 centimetrů, Nintendo Switch Lite jen zhruba 14 cm.

Konzole

Nintendo Switch využívá dvou odnímatelných Joy-Con ovladačů, zatímco Nintendo Switch Lite je má zabudované. Ovladače Nintendo Switch Lite nemají zabudovaný HD rumble, ani IR ohybovou kamerku. Oproti původní verzi má ta nová na levé straně vyměněná tlačítka za D-Pad a jejich uspořádání je jiné, vzhledem k velikosti konzole. Nintendo Switch Lite také neobsahuje stojánek, takže případné hraní s Pro Controllerem si pravděpodobně moc neužijete. Nedošlo ani k rozšíření paměti – jak původní, tak nová verze obsahuje pouze 32 GB interní paměti (dá se však rozšířit pomocí SD karet). Konzole však trošku zhubla a místo původních zhruba 400 gramů (spolu s Joy-Con ovladači) váží pouhých 280 gramů.

Herní módy

Přesto, že původní verze podporuje všechny tři herní módy – TV mód, handhed mód a tabletop mód, Nintendo Switch Lite podporuje jen jeden a to handheld mód. Hry, které tento režim nepodporují, si tak jednoduše nezahrajete. Nintendo nabádá k tomu,a byste si při nákupu her zkontrolovali, zda si jí zahrajete i na Nintendo Switch Lite.

Cena

V Americe je cena základní verze stanovena na 299.99$, zato Nintendo Switch Lite je o 100 dolarů levnější. Cena Nintendo Switch Lite sice není přímo úměrná funkcím konzole, ale třeba nás český distributor ještě překvapí. Česká cena ještě není známá.

Obsah balení

Protože Nintendo Switch Lite nelze připojit k televizi nebo monitoru, balení postrádá Nintendo Switch Dock a také HDMI kabel. Součástí balení bude konzole, manuál a napájecí AC adaptér.

Barevné styly

Pokud si zrovna nepořídíte speciální edici Nintendo Switch, dočkáte se různých barevných variací pořizováním různých Joy-Con ovladačů. Nintendo Switch Lite však v počátcích pořídíte ve třech různých barevných provedení – v barvě žluté, šedé a tyrkysové.

amiibo

Obě dvě konzole podporují amiibo, u obou je NFC zabudováno v pravém sticku.

Systém a softwarové funkce

Obě dvě konzole využívají stejný operační systém a uživatelé tak mají stejný přístup ke všem funkcím jako např. sdílení fotografií a videí na sociální sítě nebo Nintendo Switch eShop.

Konektivita a další funkce

Obě dvě konzole stále mají konektor na 3,5mm Jack, takže si snadno připojíte svá sluchátka. Konzole Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite si stále zachovaly gyroskopický senzor a můžete se tak naplno ponořit třeba do hry Splatoon 2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share