Kimishima: kompatibilita Switche se staršími ovladači možná v budoucnu

Prezident Nintenda  Tatsumi Kimishima opět promluvil o zpětné (ne)kompatibilitě her z Wii U a 3DS . Ovšem dobrou zprávou by mohla být možnost použít starší hardware.

Switch není zpětně kompatibilní s hrami vyvinutými pro jiné systémy, a není v současné době kompatibilní s ovladači určenými pro jiné systémy. Podporu pro určité ovladače lze uvažovat s budoucími aktualizacemi.

O kompatibilitě s ovladači z Wii U či dokonce Wii se už na internetu objevilo pár článků a začíná se o této funkci docela často mluvit. “Fíčura” kterou by ocenil nejeden Nintendo hráč. Alespoň by si tímto N trochu u některých hráčů vylepšilo image. Na některé totiž hlavně s příchodem Switche působí dojmem udělat z hráčů dojné kravičky na penízky. Otázkou zůstává, kolik hráčů vydrží čekat na onu aktualizaci, a nekoupí si raději ovladač nový.

Na otázku, zda Switch přijde i s porty her z Wii U, Kimishima řekl:

V některých případech, hry z minulých systémů mohou být znovu vydány pro systém Nintendo Switch, buď jako vylepšené nebo původní verze.

Jediná šance tedy bude si svoji oblíbenou hru zřejmě zakoupit znovu. S touto politikou nesouhlasí značná část hráčů. Nač si stejnou hru kupovat dvakrát a hlavně za stejné peníze? Typickým příkladem je Mario Kart 8, kdy Nintendo vzalo původní hru z Wi U, přidalo nové postavy, itemy a “zbrusu nová” hra Mario Kart 8 Deluxe je na světě. Loňský leden se spekulovalo i o portu Smash Bros., ale od té doby nepřišla žádná informace, která by tento rumour potvrzovala.

Zdroj

3 comments
  1. Ty seš teda slušnej exot 😀 Tak za 1., zpětná kompatibilita se starým ovladač by zruinovala myšlenku jednoho ovladače na vše – joyconu, která i sedí k hybridnímu charakteru konzole. Za 2., těžko lze odlišit lidi, co už hru jednou koupili od lidí, co jí ještě nehrál, takže se bere, že pokud jsi hru už hrál, nemáš potřebu hrát ji na jiném zařízení a pokud jsi ji nehrál, tak si koupíš port dané hry.

    1. S bodem dva souhlasím, ale co se týče bodu jedna, proč teda existuje oficiální Nintendo Switch Pro Controller? Tohle mi doopravdy přijde jako snaha dostat z lidí peníze, protože jestli připouští možnost používání Wii U ovladače v budoucnu, není očividně moc velký problém tuhle možnost zajistit. Rozhodně budu radši používat větší a pohodlnější controller, který mám už “v ruce”, než joycony v docku.

    2. 1.K čemu se tedy podle tebe prodává pro controller pro Switch?
      2. Odlišit by je šlo pomocí NNID. Už dnes funguje u některých titulů, které si zakoupíš na 3ds, stažení zdarma pro Wii u a naopak. Tím pádem si myslím že nějaká sleva by nebyla technický problém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share