Letmý pohled na Fire Emblem: Three Houses

Kompletní recenzi na tuto hru vám zatím bohužel dát nemůžu, ale prostřednictvím tohoto pohledu se mnou můžete lehce nakouknout a přečíst si moje dosavadní názory. Berte však v potaz, že můj náhled na hru se může oproti konečné recenzi lišit, protože mám za sebou zatím jen první příběhovou kapitolu.

Poslední hra ze série Fire Emblem, kterou jsem hrál, byla Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia. Šlo o hru na zařízení z rodiny Nintendo 3DS, takže graficky je na tom nový díl s podtitulem Three Houses samozřejmě mnohem lépe. Obzvlášť povedené jsou lip-sync animace, při kterých dabing přesně sedí do úst postav. Pravda, slova nesedí kompletně k pohybům pusy, ale sedí dost na to, aby to člověka nerozptylovalo. Postavy vypadají celkově skvěle a mám k nim zatím jen jednu výtku – při konverzacích se nikdy nemění jejich mimika a jejich oči tak mají stále stejný mrtvý výraz. Není to velký problém, protože u textových titulků máte standardní “krabičku” s reakcemi, ale jde o něco, co by mohlo být více propracované, obzvlášť u takto velké příběhové hry.

Hra se dělí do dvou částí – soubojů a školního života. Když jsem se z trailerů dozvěděl, že v této hře budete hrát za profesora, který učí své studenty, měl jsem trochu obavy. Teď ale musím říct, že se tento nápad velmi povedl. Stále máte k dispozici jakousi armádu, ale tentokrát je složena z ostatních studentů. Během školního života s nimi můžete mluvit, brát vaše oblíbence na obědy nebo je učit dovednostem, které chcete, aby následně v soubojích využili. Můžete si také pořídit novou výzbroj, koupit zesílení pro své jednotky a najímat studenty z jiných domů. Tato část hry se někdy stává až trochu silným kontrastem k celkově jinak napínavým bitvám, které jsou i v této iteraci stejně zábavné, jako v předchozích dílech.

Vaším hlavním úkolem je být profesorem, což znamená učit a cvičit vaše “jednotky”. Jde o významnou součást hry, protože vám dává možnost si výrazně zlepšit vybrané dovednosti (třeba jízdu nebo dovednost s mečem) a celkově vztahy mezi postavami. Dovednosti se navíc získávají daleko rychleji než během soubojů. Většinu herních nedělí máte možnost si vybrat aktivitu, kterou může být např. průzkum školy (kdy ovládáte svou postavu ze třetí osoby), speciální výcvik dovedností nebo nějaký souboj. V rozhodování vám pomůžou i ostatní hráči (ti reální). Když jste totiž připojeni k internetu, hra vám ukáže, kolik procent hráčů si v daný den vybrala kterou aktivitu a tak se tím můžete zároveň inspirovat. Možnost výběru pouze jedné aktivity hře přidává další hloubku, zároveň hraním odemykáte další možné aktivity.

Jak jsem již zmínil, souboje jsou stejně zábavné, jako v předchozích dílech. Pokud jste nikdy nehráli žádnou hru ze série Fire Emblem, v soubojích ovládáte své jednotky v tazích. Máte v nich tři fáze – vaše, vašich spojenců a nepřátelská. Při vaší fázi rozhodujete o akci každé vaší jednotky, ať je to útok, chůze, použití předmětu nebo nic. Samotný útok neovládáte, podobně jako třeba v Pokémonech pouze rozhodnete, jaký použijete a předem víte jeho pravděpodobný výsledek. Tyto souboje jsou obzvlášť napínavé, když hrajete v klasickém módu, kde vám poražené jednotky zůstanou mrtvé i po souboji. Když vezmete v úvahu, kolik času trávíte s každou vaší jednotkou, čili studentem, přijdou vám takové ztráty jako nepřijatelné a souboj budete restartovat, dokud nezvítězíte bez jediné ztráty. Zároveň si tím i prodloužíte herní zážitek a celkovou herní dobu.


Hru na preview poskytla společnost ConQuest entertainment a.s. Děkujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
22
Share