Od představení Switche se na netu objevilo nekolik verzí menu, které by měl Switch mít. Až teď máme jasno. Na internetové stránce britského Nintenda, se objevilo uživatelské rozhraní, kterým konzole bude disponovat. Byly tedy potvrzeny obrázky, jenž se už nějaký čas prohánějí po internetu.

Když se pozorněji zaměříme na hlavní nabídku, máme tam úplně nahoře ikonku uživatele či uživatelů, na pravo jsou klasické údaje o čase, připojení a ukazatele baterie. Jestliže sjedeme trochu níže, dostaneme tam nabídku našich her (ať stažených nebo z cartridge) a hned pod nimi je šestice ikonek menu.

3181150-switchui

První z nich je News (zprávy), která nás bude informovat o nejnovějších hrách a dalších novinkách. Prostřednictvím druhé se dostaneme na eshop. Další  v pořadí je album, kde nalezneme všechny snímky her, zachycené během hraní. Zde ke každému obrázku můžete přidat libovolný text a bez námahy ho sdílet na sociálních sítích. Snímky pořídíme pomocí tlačítka Capture na levé straně Joy-Conu nebo Pro Controlleru. Do budoucna po aktualizacích, bude možno tlačítko použít i na záznam videa.

Čtvrtá ikonka se bude věnovat Joy-Conu, pátá pak nastavení v systému a poslední bude sloužit jednoduše k vypnutí. Na internetu se však objevily i snímky toho samého menu, ale s tmavým pozadím. Lze tedy předpokládat, že prostředí nebude jen ve světlém provedení. Až časem uvidíme, jestli bude Switch podporovat schémata jako tomu je u handheldů 3DS a 2DS.

Prodej se už velice rychle blíží a než se nadějeme bude 3.3.

Zdroj