Nihon Falcom pracuje na nové hře ze série Ys

Ys VIII: Lacrimosa of Dana, pro Nintendo Switch vydaná na konci června, je po několika letech novým vstupem do hlavní linie série Ys. Hra se vskutku podařila, o čemž svědčí skóre 82 podle metacritic a hodnocení 8,9 od uživatelů. Vývojáři ale neusnuli na vavřínech a nedlouho po vydání verze pro Switch (která následovala po PS4 a PC) se pouští do práce na dalším dílu. Pro francouzský server ActuGaming to v rozhovoru uvedl Toshihiro Kondo, prezident společnosti Nihon Falcom.

“Co se týče série Ys, pracujeme na nové hře. Nebude to remake, ale nový díl. Bude o Adolovi a odehrávat se bude hned po událostech Ys VIII. Doufám, že se na hru také těšíte.”

Pro dlouholeté fanoušky série, kteří by si přáli zejména remake pátého dílu to může být trochu zklamání, to že se Adol Christen vydá na nové dobrodružství je ale i tak skvělou zprávou. Doufáme, že vývojáří zúročí zkušenosti a feedback z posledního dílu, který je jedním z nejlépe hodnocených v sérii.

“Falcomu trvalo léta, než vyvinul perfektní vstup do série a s Ys VIII: Lacrimosa of Dana se jim to konečně podařilo, díky opětovnému soustředění se na příběh a novým mechanikám, které se objevily už v Ys Seven, aniž by odebrali to, co dělá sérii tak skvělou. Ačkoliv příběh žádnou díru do světa neudělá, je skvěle zpracovaný, stejně jako okouzlující postavy, rychlý bojový systém, strhující bitvy s bossy, výzvy a spousta doplňujícího obsahu. Díky tomu je Ys VIII: Lacrimosa of Dana bezpochyby nejlepším dílem v sérii a jednou z nejlepších akčních RPG her vydaných tento rok.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
3
Share