Nintendo a Western Digital uvádí paměťové karty pro Switch

Od doby, kdy se Switch začal poprvé prodávat, se objevilo už spoustu různého příslušenství. Jak oficiálního, včetně Joy-Con ovladačů a obalů, tak toho od třetích stran, například externí baterie či stojánky. K té první kategorii se zanedlouho připojí i něco nového. Nintendo oznámilo partnerství s Western Digital, tedy od loňského roku vlastníkem firmy SanDisk, která vyrábí mimo jiné paměťové karty. Za Nintendo tuto informaci okomentoval Tom Prata, Senior Vice President of Strategic Initiatives v Nintendo of America: „Western Digital je globálním lídrem v oblasti ukládání dat a jejich SanDisk microSD karty mají důvěru zákazníků po celém světě. Tyto paměťové karty s Nintendo licencí poskytnou velký prostor pro digitální obsah a v mnoha obchodech budou příhodně vystavovány hned vedle Nintendo Switch her a příslušenství.“

Ze zveřejněných fotek můžeme zjistit, že zatím uvidíme dvě paměťové karty s Nintendo pečetí. Menší, 64 GB je ukázána v krabičce s Linkem. Na kartě je velmi viditelné logo Nintendo Switch, ale také symbol, který uvádí, že karta splňuje specifikaci UHS-I class U3, tedy minimální garantovaná přenosová rychlost je 30 MB/s. Krabička nicméně upozorňuje na to, že karta může dosahovat rychlostí až 100 MB/s při čtení a až 60 MB/s při zápisu. Druhá, 128 GB karta vypadá téměř stejně. Je v krabičce s Mariem ze série Mario Kartu a uvádí rychlosti až 100 MB/s čtení a až 90 MB/s zápis.

Obě microSD karty budou dostupné v průběhu letošního října. Zda budou kromě vysokých přenosových rychlostí majitelům Switche přinášet ještě nějakou výhodu, či zda budou dostupné i u nás, zatím zůstává ve hvězdách. Stejně tak, zda se časem dočkáme větších kapacit, jako 256 GB nebo např. SanDiskem nedávno uvedená karta s kapacitou 400 GB. Rozhodně se ale bude jednat o velmi rychlé karty a zda si i svoji zatím neznámou cenu obhájí, ukáží až testy.

Líbilo by se vám mít paměťovou kartu s logem Switche?

Zdroj a zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share