Nintendo, nezapomnělo jsi náhodou na Animal Crossing?

Původně jsem fejeton takovéhleho rozměru vůbec nezamýšlel psát, nicméně po událostech letošní E3, kdy o Animal Crossing: New Horizons nepadlo ani slovo, se musíme o tomhle lockdownovém hitu trochu pobavit.

Milé Nintendo, určitě si vzpomeneš na svůj hit minulého roku, Animal Crossing: New Horizons. Na takovou tu relaxační a nenásilnou hru, které se díky (záměrně!) celosvětové pandemii Covid-19 prodalo přes 30 milionů kopií (až mě nutíš přemýšlet nad konspiračními teoriemi ohledně toho, jestli za ten virus nemůžeš vlastně ty). Mezitímco jsme všichni byli odkázaní omezit osobní kontakty na minimum, Animal Crossing nám dal falešný pocit bezpečí a klidu, a s kamarády nebo rodinou jsme se mohli shledávat na svých ostrovech a společně zapomenout na události reálného života.

Dalo si nám jeden rok různých aktualizací a svátků, díky kterým hra zůstala živá. Některé byly prostší (Wedding Day nebo Earth Day), některé zase nesmírně propracované (otevření moře k potápění nebo pěstování dýní na Halloween). Bohužel ve vzduchu visí jedna otázka – co bude dál? Ptám se, kde jsou další herní možnosti, Nintendo? Nejen, že svátky jako Halloween nebo Father’s Day byly v předešlých Animal Crossing hrách zakořeněné už od začátku, ale některé se do nejnovějšího dílu zatím ani nedostaly. A to nemluvím o recyklaci eventů – jeden případ za všechny je mnou a dozajisté i komunitou nenáviděný Bunny Day. Vzhledem k pandemii jsem se celý rok 2020 těšil na ten letošní. Zaprvé kvůli tomu, že jsem chtěl, aby se svět zase vrátil do pořádku, zadruhé ale kvůli tomu, že se plnohodnotně dočkám největšího videoherního svátku vůbec – E3. Na tenhle veletrh jsem se těšil jak malé dítě na zmrzlinu, a ačkoliv si za plané naděje můžu ve výsledku sám, nedokážu ti odpustit to, že si nic nového do tohohle trháku doposud neoznámilo.

Animal Crossing: New Horizons je nejen nejúspěšnějším dílem série, ale jednou z nejúspěšnějších her na Nintendo Switch vůbec, a trhá mi srdce vidět, jak se o hru prakticky vůbec nestaráš. Poslední větší aktualizace byla oznámena v březnu – došlo zde k vydání Sanrio amiibo kartiček a také k příslibu svátků recyklovaných z minulého roku. Nicméně máme červenec, léto, a s ním… nic. Už od začátku jsem byl z novinek, jako například teraformace nebo možnosti pokládat předměty venku, nadšený, ale zároveň zklamaný z toho, že hlavní prvky z předchozích her jsou někde ve věčných lovištích.

K dnešnímu dni chybí ve hře spousta možností, které třeba na 3DSkové verzi byly v základu. Už dlouho očekávám, že na můj ostrov dorazí holub Brewster a otevře si zde svou vyhlášenou kavárnu. Nebo si budu moct vyjet za Kapp’nem a jeho rodinkou na vzdálený ostrov a zahrát si s kamarády nějaké minihry. A i přesto, že některé prvky byly dokonce potvrzeny dataminováním, jejich vypuštění do reálné verze je odloženo stále na neurčito. Pokud tedy vůbec. Spousta hráčů, včetně mě, také očekává nějaké quality-of-life aktualizace, které zpříjemní hraní a urychlí některé akce. Pokud nás letos bude čekat to stejné, co minulý rok, ale v trochu pozměněné verzi, obávám se, že to vůbec nebude stačit. Ani mně, ani ostatním.

Animal Crossing: New Horizons nám v době lockdownu ukázal, jakou sílu hry takového typu mají a jak velký vliv můžou mít na naší psychickou pohodu a pohodlí. Doufám, Nintendo, že se polepšíš a minimálně během srpna nám na Gamescomu naservíruješ nějaké novinky, ze kterých si lidově sedneme na prdel. Musíš si totiž uvědomit, že s padajícími restrikcemi se každým dnem chceme více vrátit do reálného života. A s takovou, jakou to teď vedeš, nemáš nic, čím nás na našich virtuálních ostrovech udržíš…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
10
Share