Nintendo Switch má mít údajně 4 GB RAM

Emily Rogers opět na scéně s další informací. Nintendo Switch má mít 4 GB paměti RAM. Již dříve se její zdroje prokázaly jako vcelku kvalitní a spolehlivé. Co by tedy potvrzení této velikosti paměti RAM znamenalo ve skutečnosti?

https://twitter.com/ArcadeGirl64/status/792616520308314112

Pojďme si rozebrat několik klíčových bodů ohledně paměti RAM. Zaprvé, nejde jen o velikost paměti RAM, ale také o typ a rychlost, které jsou neméně důležité. Určité procento je také vždy vyhrazeno pro plynulý chod operačního systému konzole.

S čím tedy 4 GB paměti porovnat? Wii U má 2 GB. PS4 a Xbox One má 8 GB paměti RAM, z toho větší polovina je k dispozici vývojářům. PS4 Pro nabídne ještě trochu více, takže obě tyto konzole mají více paměti RAM pro vývojáře, než zatím nepotvrzené 4 GB RAM pro celý systém Nintendo Switch.

Nejde ovšem pouze o čísla. Je potřeba vzít v úvahu, že jde o přenosné zařízení a také jak je to s použitím technologie Nvidia Tegra. Další otázky jsou okolo šířky pásma a jednoduchosti / rychlost přístupu k této paměti RAM. Pokud jde o přenosné systémy, můžeme pro základní srovnání použít současný iPad Pro 9,7 palců má 2 GB RAM, zatímco model 12,9 palců má 4 GB paměti RAM.

Bude zajímavé sledovat, zda se rumour o 4 GB RAM potvrdí a objeví se ve specifikaci nové konzole Nintendo Switch.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
9
Share