Konzole Nintendo Switch vychází již 3. března a její budoucí majitelé se mohou těšit na bohatou soupisku her dostupných v rámci Nintendo eShopu. Společnost Nintendo úzce spolupracovala s nezávislými studii a vývojáři, aby pro Nintendo eShop konzole Nintendo Switch zajistila plynulý přísun nových a originálních titulů. Hráči se letos mohou zatím těšit na více než 60 indie her, z čehož mnohé využívají unikátních vlastností této nové konzole. Hry využívají například různé herní módy (TV mód, handheld mód a tabletop mód), flexibilní možnosti ovládání, lokální a online multiplayer či inovativní funkce ovladačů Joy-Noc (například HD rumble vibrace). Ve speciálním Nintendo Switch Nindies Showcase videu pak Nintendo odprezentovalo některé z titulů, které jsou právě ve vývoji.

Nintendo Switch Nindies Showcase video i videa některých z představených her najdete na YouTube profilu NintendoCZ v playlistu Nindies. Mezi exkluzivními či časově exkluzivními tituly pro konzoli Nintendo Switch najdete:

 • Runner3 od Choice Provisions: Runner3 pokračuje v běhu zahájeném tituly BIT.TRIP RUNNER a Runner2. Hráči se mohou těšit na úkoly, větvící se cesty, obchody s předměty, Retro výzvy, nové pohyby, taneční kroky a soupisku postav, která svou podivností dokáže překonat i původní Runner2. Vydání této hry je naplánováno exkluzivně pro konzoli Nintendo Switch na podzim 2017.
 • SteamWorld Dig 2 od Image & Form Games: V pokračování cenami ověnčeného originálního titulu musíte kopat hlouběji, stát se bohatším a prozkoumat podzemní svět detailněji než kdykoliv předtím. Vydání této hry je plánováno na letošní léto.
 • Yooka-Laylee od Team17 a Playtonic Games: Prozkoumejte obrovský a nádherný svět, potkejte nezapomenutelné postavy a nakřečkujte si hromadu sběratelských předmětů jako dvojka Yooka (ten zelený) a Laylee (ten vtipný netopýr s velkým nosem). Tato plošinovka dorazí na Nintendo Switch již brzy, a to s multiplayerem ideálním pro možnosti této nové konzole.
 • Blaster Master Zero od Inti Creates: Stejné prvky, které udělaly z původního Blaster Masteru hit své doby, se vrací s novou a vylepšenou hratelností. Hra bude obsahovat také mód pro dva hráče a postupně se také dočká dalších postav. Blaster Master Zero vyjde exkluzivně pro konzoli Nintendo Switch a všechna zařízení z rodiny Nintendo 3DS již 9. března.

Switch_BMZ_Screen_4

 • Pocket Rumble od Chucklefish Games a Cardboard Robot Games: Tato 2D bojovka se postará o to, že hráči budou chtít bojovat kdekoliv a kdykoliv. Bitvy pak budou ještě mnohem intenzivnější díky využití funkce HD rumble, když slabé rány budou cítit úplně jinak než pořádná šlupka. Vydání této hry je plánováno na den vydání konzole Nintendo Switch, tedy na 3. 3. 2017.
 • Flipping Death od Zoink Games: Vítejte ve Flatwood Peaks, malém rozmarném městečku se zásadním problémem. Smrtka si tu totiž vzala dovolenou. Hrajte za Penny a pomozte duchům s jejich problémy, aby mohli přejít na druhou stranu. Tato logická adventura vyjde na Nintendo Switch později během tohoto roku.
 • Shifty od tinyBuild a Team Shifty: Proplétejte se skrze kulky a staňte se mistrem bleskových likvidací ve zcela novém druhu akční hry. Mr. Shifty provede hráče teleportací poháněného vloupání do nejstřeženějšího zařízení na světě. Hráči se budou dostávat skrze zdi, kulky, překonávat obrovské vzdálenosti, a dokonce budou na více místech najednou. Jeden zásah znamená konec, takže vše bude otázkou schopností. Funkce HD rumble umožní hráčům cítit každý úder, zásah nebo dopad. Vydání hry je plánováno na tento duben exkluzivně pro konzoli Nintendo Switch.
 • WarGroove od Chucklefish Games: Tato tahová strategie nabídne lokální i online mače pro jednoho až čtyři hráče a bude k dostání později během tohoto roku.
 • Stardew Valley od Chucklefish Games a ConcernedApe: Nintendo Switch bude první konzolí podporující novou multiplayerovou funkci tohoto RPG venkovského titulu s otevřeným světem plánovaným na letošní léto.
 • Shakedown Hawaii od vBlank: 16-bit duchovní nástupce hry Retro City Rampage si klade za cíl být dvakrát tak zábavný. Tato hra bude parodovat velký byznys a zločiny, které se okolo něj točí. Vybudujte vlastní impérium, monopolizujte trhy a bezohledně se prohánějte tímto ostrovním a zničitelným sandboxem. Vydání hry Shakedown Hawaii pro konzoli Nintendo Switch je plánováno na duben 2017.
 • Graceful Explosion Machine od Vertex Pop: Posaďte se za knipl stíhačky Graceful Explosion Machine (GEM) a odstřelujte roje krystalických nepřátel za pomoci vašich neskutečně OP zbraní. Tato klasická arkádová střílečka disponuje podporou funkce HD rumble, takže hráči skutečně ucítí, jak se nepřátelé okolo nich rozpadají na kousky. Vydání hry je plánováno na duben 2017.
 • Tumbleseed od aeiowu: Malé semínko míří do hor, aby zachránilo svůj domov v této fyzikální logické hře. Semínku na jeho cestě pomůže přes 30 vylepšení a podpora funkce HD rumble umožní hráčům skutečně cítit jeho cestu. Vydání hry pro Nintendo Switch je plánováno na letošní jaro.
 • Overcooked: Special Edition od Team17 a Ghost Town Games: Ve hře Overcooked musí hráči podniknout cestu skrze množství krutých a silně netradičních kuchyní, aby se z nich stali šéfkuchaři schopní postavit se pradávnému zlu, které sužuje zemi. Hrát bude možné sólo nebo se pustit do kooperačního režimu až pro čtyři hráče jak v kooperativních, tak v kompetetivních módech. Speciální edice bude obsahovat původní hru i všechna vydaná DLC a funkce HD rumble hráčům umožní cítit každé přeseknuté rajče nebo zamíchání polévky. Overcooked: Special Edition vyjde později během tohoto roku.
 • The Escapists 2 od Team17: Pokračování extrémně populární prison escape série podporuje drop-in/drop-out co-op až pro 4 hráče, kteří budou moct společně svazovat prostěradla a dostat se po nich z vyšších pater nových víceúrovňových věznic či hledat další nové cesty, jak uprchnout na svobodu. The Escapists 2 vyjde později během tohoto roku.
 • GoNNER od Raw Fury a Art In Heart: GoNNER je na získávání co nejvyššího skóre založená, proceduálně generovaná plošinovka s rougelike prvky. GoNNER je ale také příběhem o přátelství mezi Ikk, Smrtí a vesmírnou velrybou jménem Sally. Konzolová verze této hry vyjde jako první právě na Nintendo Switch a dodatečným obsahem, na míru připraveným pro tuto konzoli, později během tohoto roku.
 • Kingdom: Two Crowns od Raw Fury a Noio: Ve hře Kingdom: Two Crowns se hráči pokusí vytvořit si vlastní panství nebo se vydají do divočiny objevovat místní zázraky a hrozby. Dva hráči se pak budou moct spojit v kooperačním režimu a společně vládnout království, přičemž jejich rozhodnutí přinesou naději nebo zoufalství jejich poddaným. Vydání hry je plánováno na pozdější datum tohoto roku.
 • Dandara od Raw Fury a Long Hat House: Dandara se probudil s cílem přetvořit divný svět plný svérázných postav, kde nic není tak, jak by se mohlo na první pohled zdát. V tomto bizardním, gravitaci ohýbajícím, světě plném skryté krásy bude muset Dandara skákat z plochy na plochu a znovu nastolit řád a směr. Vydání hry pro konzoli Nintendo Switch je naplánováno na léto s exkluzivním obsahem a prvky včetně podpory funkce HD rumble.

 

Pro přístup na Nintendo eShop je potřeba systémový update, který bude dostupný v den vydání konzole Nintendo Switch. Tento update je nastaven tak, aby se stahoval na pozadí a rychle se nainstaloval bez toho, aby narušil hraní.

 

Konzole Nintendo Switch vychází v Evropě již 3. března. Pro více informací o tomto novém hardwaru prosím navštivte webové stránky http://www.mojenintendo.cz/switch/.

 

Tisková zpráva ConQuest entertainment a.s.