Nintendo v teaseru představuje nové cvičební příslušenství

Je to pouze několik hodin co Nintendo vydalo teaser, který dle jejich slov představuje “nový zážitek pro Nintendo Switch”. Ve videu můžeme vidět skupinky bavících se lidí napříč celým světem, kteří využívají nového příslušenství kruhového tvaru do kterého jde zasadit Joy-Con ovladač. Kromě toho je zde i držák pro druhý ovladač, který se připoutá k noze. Z pohybu, které lidé na videu provádějí lze usoudit, že Nintendo chystá nový zážitek po vzoru Wii Fii, který známe z konzolí Nintendo Wii a Wii U. Zatím se můžeme pouze dohadovat, jestli půjde o čistě fitness hru nebo fitness software nebo jestli nový hardware bude kompatibilní s dalšími hrami. Na oficiální vyjádření si tak budeme muset počkat do příštího týdne 12. září.

Osobně jsem velmi zvědavý, jestli bude mít podobné zařízení určené pro herní konzoli v dnešní době smysl. Nemyslím si, že půjde o čistokrevný software pro cvičení a tudíž nebude mít velký smysl pro fyzicky aktivnější jedince, protože na trhu jsou dnes mnohem levnější a sofistikovanější zařízení pro sportovní využití a některé nabízí i herní prvky např. aplikace pro běhání Zombie Run. V takovém případě může jít o zajímavý doplněk. Na druhou stranu Nintendo již s Wii Fit prokázalo, že dokáže udělat z pohybu zábavnou záležitost v domácích podmínkách a přimět nejen děti ale i dospělé jedince k pohybu u konzole a pro takové by nové příslušenství mohlo dávat smysl. Ostatně na videu můžeme vidět především dospělé členy domácností. Vše se bude do značné míry odvíjet také od ceny nového hardwaru.

Zaujal vás “nový zážitek pro Nintendo Switch”? Patříte mezi nadšence podobných zařízení nebo vám nic neříkají? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a názory na pohybové a sportovní záležitosti v rámci herních konzolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
9
Share