Nintendo věří, že Switch by se mohl prodávat i po konci jeho životního cyklu

Nintendo Switch trhá rekordy v prodejnosti a za necelý rok se ho prodalo víc, než předchozího Wii U za 5 let. V nedávném Q&A pro investory Shigeru Miyamoto prohlásil, že Switch by mohl změnit typický trend u domácích konzolí.

Domácí konzole Nintendo se vždy vydávaly po 5 – 6 letech. NES vyšlo v roce 1985, SNES 1991, následovalo Nintendo 64 v roce 1996, Gamecube vyšlo 2001, Wii se objevilo 2006, následovalo Wii U v roce 2012 a konečně Switch přišel 2017. Mezi jednotlivými cykly je obvyklých 5 – 6 let, po které je aktuální konzole podporovaná, po vydání nové se celkem rychle veškeré úsilí přesměruje právě na ni.

Jak řekl Shigeru Miyamoto:

“Když se zamyslíte nad tím, co všechno jde s Nintendo Switch dělat, jako se zařízením, které můžete vzít kamkoliv a každý na něm může hrát, uvědomíte si, že má mnoho vlastností, které dosud nebyly nikde dostupné. Nintendo má také systém, kde se vývojáři zaměřují na tyto hardwarové vychytávky při vytváření nových her, aby mohl Nintendo Switch business pokračovat. Až dosud se životní cyklus domácích konzolí pohyboval okolo pěti až šesti let, ale bylo by zajímavé, kdybychom mohli tento cyklus prodloužit, a myslím, že byste to měli očekávat.”

“When you think about what can be done with the Nintendo Switch as a device that can be taken on the go and that every person has in their hands to play, you realise it has many features not available on any other hardware to date. Nintendo also has a system in place whereby the software developers focus on these hardware features in their development efforts for the continuation of the Nintendo Switch business. Up until now, the hardware lifecycle has trended at around five or six years, but it would be very interesting if we could prolong that life cycle, and I think you should be looking forward to that.”

Delší životní cykly jsme už zažili u Nintendo Handheldů, třeba 3DS se na trhu drží už 7 let. Switch by tak svojí hybridní povahou mohl navázat právě na přenosná zařízení. Zda bude jeho životní cyklus prodloužen na úkor nové konzole, nebo se oba systémy budou vyrábět paralelně, je zatím ve hvězdách. Po celkem rychlém “zabití” Wii U ale tento krok ceníme a těšíme se na spousty skvělých titulů, které si na Switchi budeme moct zahrát.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
5
Share