Nintendo vyplatilo první odměny hledačům chyb

Nintendo v prosinci minulého roku oznámilo, že uzavřelo partnerství (resp. zveřejnilo plán) s organizací HackerOne, aby zvýšila šanci na nalezení případných chyb v konzoli 3DS.

Na začátku dubna Nintendo rozšířilo platnost i na Switch, přičemž důraz je kladen na chyby, umožňující převzetí kontroly nad konzolí pomocí uživatelských práv, kompletní převzetí kontroly nad jádrem systému nebo nabourání systému  ARM TrustZone (hardwarová kontrola softwaru). Další chyby se týkají pirátsví her nebo cheatování. No a před necelým dnem byly vyplaceni první tři nálezci, detaily nebyly bohužel zveřejněny, každopádně se tento krok určitě vyplatil.

HackerOne je firma, pomáhající firmám v nalezení zranitelností v jejich softwaru prostřednictvím portálu, na kterém firma zveřejní podrobný plán a podmínky hlášení chyb a vyplácení odměn, případně zveřejnění detailů. „Hackerská“ komunita má možnost na odhalení chyb pracovat a zmiňovanou odměnu získat, přičemž výše odměny se pohybuje ve výši 100$ – 20 000$, což je jistě lákavá nabídka.

 

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
2
Share