VR zařízení jsou už od začátku tohoto roku velký boom. Nejdříve je přivedla  na svět společnost Oculus, poté přispěchal i HTC se svými brýlemi a na konci roku jsme se dočkali i VR brýlí od Sony. Jenže přesně před dvěma dny jistý uživatel Rösti z diskuzního fóra NeoGAF ukázal světu plánovaný VR projekt od Nintenda. Na obrázku je zatím vidět patent, který si společnost podala již v červnu. Vidíme, že by se možný přístroj měl skládat z konstrukce, do které se bude vkládat tabletová část konzole, podobně to tak využívá Samsung se svým Gear VR a Google s Daydream.

Podle patentu bude Switch obsahovat senzory pro snímání pohybu hlavy hráče, takže by konstrukce nemusela mít žádný na víc. Nintendo napsalo, že mohou “zvýšit pocit ponoření” do VR světa. Přeci jen má bohaté zkušenosti s různými pohybovými senzory jak v případě Wii, tak Wii-U, kde by se daly Wii remote pohodlně použít jako ovládací zařízení, nebo dokonce oddělitelné ovladače Joy-cony. Tak či tak by to bylo velice zajímavé řešení.

screen_shot_2016_12_15_at_11-46-56_am

Uvážíme-li to, že Switch bude najednou cílit na skupinu hráčů, kteří hrají převážně u televize, handheldové hráče a nadšence do VR, máme tu zatím nejvíce multifunkční herní zařízení jaké kdy bylo. Otázkou ale zůstává, jak bude vypadat virtuální realita, když konzole má jen omezené rozlišení HD na velkém displeji a nevíme, jak silný bude mít procesor. Každopádně zahrát si tímto způsobem Maria, běhat v otevřeném světě v kůži Linka nebo lovit monstra v rpg Monster Hunter by nebylo vůbec k zahození.

Zdroj