V předminulém Týdnu za námi jsme vás informovali, že na začátku května se máme dočkat podrobností o online službách, což Nintendo splnilo.

Zde je tedy přehled, co vše bude součástí služeb Nintendo Switch Online, jak zní celý název. Služby budou spuštěny v září tohoto roku.

  • Online hraní – ve hrách jako Splatoon 2, ARMS, Mario Kart 8 Deluxe, Mario Tennis Aces a Sushi Striker: The Way of Sushido bude pro multiplayerové hraní vyžadováno zakoupené předplatné těchto služeb. V další větě se píše, že u jiných titulů to tak být nemusí, dá se tedy čekat, že předplatné bude hlavně u AAA klasik značky.
  • NES hry – služby startují s dvacítkou titulů, které mají (pokud je to samozřejmě možné) přidanou možnost globálního multiplayeru. Launch tituly obsahují například Balloon Fight, Donkey Kong, Dr. Mario a The Legend of Zelda.
  • Záloha uložených postupů ve hrách do cloudu – podobně jako má Steam na PC Steam Cloud, Nintendo bude mít něco jako „Switch Cloud“, takže už by teoreticky neměl být problém změnit konzoli bez přítomnosti druhé. Nicméně podrobnosti budou známy až před spuštěním služeb.
  • Nintendo Switch Online aplikace – bude poskytovat rozšířené funkce pro online hraní – například budete moct kamarády ze Switch friend listu pozvat přes sociální sítě nebo zprávy, o čemž vám dá telefon vědět notifikací. Po spojení spolu můžete normálně mluvit jako na TeamSpeaku.
  • Další speciální nabídky – další podrobnosti již zveřejněny nejsou, nicméně budeme tento produkt pro vás dále sledovat a snažit se vám přinést vše, co se šustne.

Zveřejněn byl také ceník předplatného, který je pro Evropu následující (včetně DPH):

  • měsíční (30 dní) – 3,99 €
  • čtvrtletní (90 dní) – 7,99 €
  • roční (365 dní) – 19,99 €

Na Nintendo.com je dále uvedeno rodinné předplatné, tzn. pro sedm dalších lidí, za 34,99 USD na rok. Na britské verzi webu se ale o ničem takovém nedočteme – dá se ale očekávat, že podobné předplatné bude nabídnuto i zde. Nákupy budou probíhat buď přes web nebo přes eShop na Switchi a členství bude vázáno na účet.

Zveřejněna byla i rubrika FAQ – pouze na americkém webu, nicméně odlišností moc nebude.

Například možnost založit rodinu jako skupinu až osmi (včetně zakladatele) účtů od 15. května. Rodičům bude umožněno pomocí rodičovské kontroly nastavit meze pro hraní online. Pro nastavení online služeb už budou muset použít telefon a jeho kontrolu.

Pro hraní s Wii U nebo 3DS služba nebude potřeba, týká se pouze hraní mezi Switchi. Nintendo samozřejmě po spuštění nebude automaticky účtovat poplatky, tak pokud chcete od začátku hrát bez přerušení, musíte si to pohlídat.

Zdroj 1, 2, 3