Japonský herní web Famitsu měl nedávno možnost pořídit rozhovor  s CEO NipponIchi Software o nadcházejícím Nintendo platformě a příležitosti vyvíjet na ni. CEO Soheii Niikawa připouští, že firma roste společně se značkou PlayStation, ale že prostě nemůže ignorovat Nintendo Switch a jeho přenosný charakter a řekl, že multiplatformní vývoj pro PlayStation 4 a Nintendo Switch je velmi pravděpodobný.

To je pravda. Jak říkáte,  jsme softwarová společnost, která roste spolu s Playstationem a jsme si dobře vědomi, že hodně našich fanoušků je na platformách PlayStation. Takže to neznamená, že přestaneme vyvíjet hry pro Playstation. Prodeje Playstation 4 v zámoří jsou neuvěřitelně silné a budeme pokračovat v tvorbě her pro platformu Playstation 4.

Nicméně, v Japonsku nemůžeme jen tak ignorovat přechod na přenosné herní konzole. Naše hry se dobře hodí pro přenosné hraní, takže když se nad tím zamyslíte, mezi PS4 a Nintendo Switch je důležitá vzájemná rovnováha. Tím mám na mysli, že multiplatformní vývoj pro PS4 a Nintendo Switch je velmi pravděpodobný.

Rozsáhlý přehled vydaných her od tohoto vývojáře najdete na Wikipedii.

Zdroj