Noví Pokémoni, rivalové i partička nepřátel

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny a to znamená dvě věci. Školou povinným i dobrovolným začne období, kdy zaboří své nosy do knih a sešitů, a s blížícím se podzimem se vyrojí mnoho nových her! Jednou z nich je i nový přírůstek do série her Pokémon s podtitulem Sword & Shield. Středeční trailer nás měl nalákat a především představit několik novinek.

Noví Pokémoni a nové formy

Jak už jsme měli možnost vidět v předchozích dílech, existují odlišné verze pokémonů, tzv. formy podle místa výskytu. K alolanským formám přibyla galarská forma a mezi nimi galarský Weezing jehož dominantou jsou obrovské klobouky/komíny trčící z jeho hlav. Zajímavostí galarského Weezinga je absorbce znečištěného ovzduší z okolí, škodlivé zplodiny odfiltrovat a z komínů vypouštět čistý vzduch. Z úst pak šíří nahromaděné škodliviny. Typově půjde o poison/fairy pokémona.

Další novou formou je galarský Zigzagoon a jeho evoluční stadium galarský Linoone. Oba pokémoni změnili barvu své srsti a vypadají mnohem provokativněji, což je zároveň i jejich přirozeností. Snažit se vyprovokovat soupeře k boji. Pokud se jim to ovšem nepodaří, propadají frustraci. Především Linoone je populární mezi rozpustilou galarskou mládeží, která si tu a tam ráda vybíjí svou frustraci a hněv. Jde o dark a normal typ.

A dostáváme se k novému pokémonovi, který je druhým evolučním stupněm Zigzagoona. Na scénu přichází Obstagoon. Drsné podmínky regionu Galar zapříčinily, že se tato větev rozrostla o další stupeň. I přesto, že Obstagoon rád soupeří, nevede útok jako první, ale nejprve se soupeři posmívá a snaží se jej vyprovokovat k útoku. Stejně jako Zigzagoon a Linoone jde o dark a normal typ.

Region Galar je bohatý také na další nové pokémony. Jedním z nich je i Morpeko. Jde o dvou formového pokémona, který mění svou podobu a vlastnosti v závislosti na určitých okolnostech. Ve své výchozí podobě Morpeko neustále generuje elektrickou energii, což je namáhavé a navozuje neustálý pocit hladu. Pokud je hranice hladu velmi překročena, mění se hladina hormonů v jeho těla a s tím i jeho podoba. Morpeko je elektrický a dark typ.

Noví rivalové a nepřátelé

V novém traileru se také objevilo několik nových postav resp. vašich rivalů. Jedním z nich je Bede, ambiciozní trenér pokémonů, který se chce stát šampionem galarské pokémonní ligy. Druhou rivalkou je trenérka Marnie, která se svým parťákem míří za stejným cílem jako Bede. Díky své klidné povaze je výborným stratégem.

Marnie je velice populární trenérkou a má mnoho fanoušku, kteří by se dali přirovnat k pokémonním hooligans. Jde o Team Yell. Tato skupinka přívrženců se za každou cenu snaží házet klacky pod nohy všem, kteří se staví Marnii do cesty. Jediná Marnie je dokáže zastavit.

Pokud jste náhodou nový trailer neviděli, tady je:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share