Nový Huawei Mate 20 X chce být přímým konkurentem pro Nintendo Switch

Na každoroční prezentaci představil čínský mobilní gigant Huawei tři nové modely svých telefonů. Na téhle zprávě byste normálně nehledali nic zajímavého a celkově byste se asi i divili, co to dělá na webu věnovaném Nintendo. Jejich nová vlajková loď Huawei Mate 20 a nabušená verze Huawei Mate 20 Pro představují dostupné telefony, které vám nějaký ten pátek vydrží v bezproblémovém chodu, takže odpadá potřeba je každé dva roky měnit. Pozdvižení však vyvolal třetí model, Huawei Mate 20 X, který společnost po celou dobu prezentace srovnávala s Nintendo Switch a na místě je otázka, zda by mohl našemu milovanému hybridu vůbec konkurovat. A aby to bylo super-ultra-realistické, po celou dobu prezentace se novinářům dostávaly samé srovnávací obrázky, kterými si chce Huawei svou pozici na trhu očividně stvrdit.

Když během prezentace ředitel mobilní divize Richard Yu vystoupil na pódium a spustil o výhodách svého nového telefonu, jež stojí téměř trojnásobně než Nintendo Switch, publikum se smíchy za břicho popadalo. Nejprve mluvil o chladící technologii, při které se prý mobil ani při náročných hrách nezapotí a také o tom, jak je hraní na větším displayi daleko lepší než na Switchi (jen pro srovnání, uhlopříčka Switche je jen zhruba o dva centimetry menší). Také má vyšší kapacitu baterie, takže místo +- 3 hodin hraní na Switchi si u Mate 20 X můžete užít až zhruba dvojnásobek. Tím, čím však chce dát Switchi krutou smrtelnou ránu, je ale nástavec, který k telefonu přidá joystick a také směrový tlačítkový kříž. Hm, nepřipomíná vám to něco?

Pokud jste správně tipovali, gratulujeme, jde o upravenou kopii Nintendo 3DS Circle Pad Pro! Můžeme být rádi, že Richard Yu na závěr nepodotkl, že na Switchi si nemůžete zavolat, ani poslat smsky, a že zatím stále postrádá aplikace. Z mého pohledu se fanoušci ani samotné Nintendo nemusí vůbec bát, všechny tyhle napodobeniny si totiž pravděpodobně moc zákazníků nezakoupí, už jen kvůli absenci first-party her jako např. The Legend of Zelda: Breath of the Wild nebo Mario Kart 8 Deluxe a také kvůli té vysoké ceně. Nicméně budoucnost je očividně ve streamování her, takže není vyloučeno, že se za pár let dočkáme nějakého předělu, jež by se Switchi skutečně vyrovnat mohl. Zatím je vše jen ve hvězdách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share