S oznámením mobilního prequelu k Octopath Traveler se objevily otázky, zda vydavatel Square Enix plánuje s tímto IP ještě něco dalšího. Zhruba měsíc po oznámení zmíněné mobilní hry Octopath Traveler: Champions of the Continent, se objevilo Korejské věkové hodnocení PC verze, nic ale zatím nebylo potvrzeno. Potvrzení jsme se dočkali až teď kdy Square Enix na nyní smazaném příspěvku na svém blogu odhalil, že toto skvělé JRPG vyjde na Steamu 7. června (příspěvek v originále si můžete přečíst na Gematsu).

Přinášíme skvělé novinky pro PC hráče. Octopath Traveler přijde 7. června 2019 na Steam! Takže si ho můžete přidat do seznamu přání.

Kritiky oceňované RPG bylo dosud dostupné pouze na Nintendo Switch, takže půjde o vůbec první možnost zahrát si tuto hru mimo Nintendo platformu.

O čem Octopath Traveler je?

Děj se odehrává v krásném, ale nebezpečném světě Orsterra. Vydáte se zde na cestu s 8 unikátními hrdiny – každý má jiné schopnosti, motivaci i příběh. Můžete hrát za:

  • Olberic: zkušený rytíř, který hledá vykoupení
  • Cyrus: student, jehož knižní znalosti ne vždy dávají dokonalý smysl
  • Tressa: nadšená obchodnice, která cestuje po světě, aby získala zkušenosti
  • Ophelia: kněžka, která se vydala na svatou pouť
  • Primrose: bývalá šlechtična, která chce pomstít svého zavražděného otce
  • Alfyn: naivní lékárník, který chce pomáhat lidem za každou cenu
  • Therion: schopný zloděj, který se ocitl v té nejhorší situaci
  • H’aanit: expertní lovkyně, hledající svého ztraceného mistra

Hru můžete začít se kteroukoliv z těchto postav a postavit si svou skupinu v jakém pořadí budete chtít. Každá postava má vlastní třídu a unikátní “Path Action” – schopnosti, které mohou využít mimo souboje, aby se dostali dál.

Například Therion dokáže od NPC postav krást předměty, Olberic si může prakticky s kýmkoliv dát souboj a H’annit dokáže ochočit divoká zvířata.

Během tohoto dobrodružství budete objevovat 8 rozsáhlých oblastí plné příběhů, vedlejších úkolů a děsivých stvoření, proti kterým budete bojovat.

Když už mluvíme o bitvách, Octopath Traveler má bojový systém, který lze snadno pochopit, ale nabízí působivou taktickou hloubku.

Základem je prolomit obranu cílů – každý nepřítel má štít, který musíte s využitím jejich slabin prolomit a dostat je do zranitelného stavu, který je navíc na jedno kolo ochromí.

Nakonec musíme zmínit i vzhled. Octopath Traveler kombinuje realistická 3D prostředí se sprity inspirovanými klasickými RPG. Je to neobvyklý vizuální styl a vypadá opravdu dobře – obzvlášť v pohybu.

Jak můžu Octopath Traveler získat na PC?

Octopath Traveler půjde zakoupit na Steamu a na Square Enix Storu. Přidejte si ho na wishlist!

Na Steamu jsme zatím zmínku o hře nenašli, ale předpokládáme, že brzy proběhne oficiální oznámení. Switch tak přichází o exkluzivitu, podobně jako např. u Super Bomberman R, které také později přišlo na ostatní platformy. Zda Octopath Traveler přijde i na další zařízení zatím nevíme, Switchi tak prozatím zůstane alespoň konzolová exkluzivita.