Během 35leté historie Super Mario Bros. mohli fanoušci sledovat Maria, jak nesčetněkrát mění svou podobu – možná si i vy pamatujete ohnivého, Tanooki či včelího Maria a mnohé z dalších podob. Tentokrát na sebe Mario vezme podobu neohroženého kocoura. A rozhodně bude potřebovat veškerou tvou pomoc – Bowser totiž dosáhl gigantických rozměrů a úplně se vymkl kontrole!

Společnost Nintendo také odhalila nové vydání konzole Nintendo Switch – Mario Red & Blue Edition – ve výrazném červeno modrém barevném provedení vyjadřujícím poctu ikonickému Mario outfitu. Tato speciální edice bude k dispozici u vybraných prodejců od 12. února 2021. Edice obsahuje pár červených ovladačů Joy-Con s modrými strapy, modrý Joy-Con grip a dokovací stanici a konzoli Nintendo Switch v červené barvě – zcela poprvé tak budou mít hráči možnost získat systém Nintendo Switch v jiné, nové barvě. Balení dále obsahuje stylizované ochranné pouzdro Mario Red & Blue Edition Carrying Case a ochrannou fólii na display, která má za úkol ochránit obrazovku konzole při cestování zakřivenými trubkami nebo kdekoliv tam, kam se vydáte za dobrodružstvím.

Někteří hráči si možná vzpomenou na původní hru Super Mario 3D World pro konzoli Wii U. Nová hra Super Mario 3D World + Bowser’s Fury na Nintendo Switch oproti původnímu vydání nabídne množství nového herního obsahu. Ve hře Super Mario 3D World se hráči vydají na dobrodružství napříč pestrými světy společně s přáteli a rodinou. Hra nabídne online i lokální kooperační mód pro až 4 hráče, kteří si budou moci zahrát za Maria, Luigiho, Peach či Toada.

Kromě samotné hry se hráči mohou také těšit na nové amiibo figurky – Cat Mario a Cat Peach, kočičího Maria a Peach – které budou v prodeji samostatně u vybraných prodejců. Obě figurky přinesou herní vylepšení pro Super Mario 3D World + Bowser’s Fury. Kromě nových detailů ohledně dobrodružství, které na hráče čeká v Bowser’s Fury, oznámila společnost Nintendo také speciální herní event Super Mario Bros. 35 World Count Challenge. V průběhu této výzvy budou mít hráči z celého světa za úkol dokončit vybrané úkoly ve stanoveném termínu. Členství Nintendo Switch Online nabídne přístup ke kompetitivnímu online battle módu Super Mario Bros. 35. Hráči, kteří by rádi prověřili své Mario dovednosti, se mohou zúčastnit jednoho ze tří online eventů Super Mario Bros. 35 World Count Challenge, které proběhnou během ledna, února a března.

V prvním – lednovém – kole budou mít hráči z celého světa za úkol spojit své síly a společně se postavit 3,5 milionům Bowserů, a to v období od 19. ledna, 8:00 hodin do 26. ledna, 7:59 hodin. Na hráče budou čekat 2 typy výzvy – klasický battle mód pro 35 hráčů a dále speciální battle mód, který nabídne dodatečné příležitosti postavit se Bowserovi.

Pokud hráči napříč světem v době trvání eventu pokoří hranici 3,5 milionu poražených Bowserů, pak každý individuální hráč, který porazí alespoň jednoho Bowsera, obdrží jako odměnu 350 věrnostních bodů Platinum Points. Tyto body mohou být následně využity pro získání odměny dle výběru hráče, která je k dostání prostřednictvím věrnostního programu My Nintendo. Další informace ohledně eventů, které se budou konat v únoru a březnu, budou zveřejněny již brzy.

Sledujte nový trailer ke hře Super Mario 3D World + Bowser’s Fury, kde se Mario představí v nové kočičí podobě. Kromě nových informací ohledně Bowser´s Fury byla také představena nová edice konzole Nintendo Switch s názvem Mario Red & Blue Edition, která bude v prodeji od 12. února 2021. Navíc byly představeny 2 nové amiibo figurky – Cat Mario a Cat Peach, které budou v prodeji samostatně od stejného dne. Nakonec byl oznámen nový herní event “World Count Challenge”, který proběhne ve hře Super Mario Bros. 35. V průběhu prvního eventu budou mít hráči za úkol kolektivně porazit 3,5 milionu Bowserů ve stanoveném časovém rozmezí.


Zdroj: Tisková zpráva, ConQuest entertainment a.s