Oslavte 50. výročí přistání na měsíci s těmito vesmírnými hrami

Dnes je tomu již půl století od slavného citátu Neila Armstronga „Je to malý krůček pro člověka, ale velký skok pro lidstvo.“, který spolu s Buzzem Aldrinem sestoupil na povrch měsíce. V rámci oslav dnes proběhne na Žižkovské věži videomapping startu rakety Saturn V, která celou posádku Apolla 11 vynesla na tuto významnou výpravu. Ačkoliv v reálném světě od posledního letu na měsíc uběhlo téměř 47 let, v tom virtuálním k tomu možná došlo před několika sekundami. Jak jinak jako hráči můžeme oslavit dnešní významný den, než některou z vesmírných her?

Od našeho měsíce je sice systém Atlas poměrně daleko, za to je tu ale karmínový měsíc, který přibyl v nedávné aktualizaci. Na Nintendo Switch se navíc mezi planetami můžeme prohánět i v legendárním Arwingu jako jeden z členů týmu Star Fox. Naši recenzi najdete zde.

Everspace – Stellar Edition

Kdo hledá něco návykového, může to zkusit s Everspace. Tato 3D vesmírná střílečka s rogue-like prvky se těší veliké oblibě hráčů i kritiků a i když na Switchi nevypadá tak skvěle, můžete si ji zahrát třeba po cestě na výše zmíněný videomapping.

Steamworld Heist

Ve své recenzi dává Reaper07 zasloužené plné skóre. Steamworld Heist totiž na vesmír jde trochu atypicky – jedná se totiž o tahovou strategii o cestě vesmírem, s lehkým dotekem westernu, podobně jako třeba seriál Firefly. A podobně jako u něj nejspíš půjdete spát hodně pozdě, protože “Ještě jeden level a jdu spát”.

Bonus

Na závěr ještě přidáváme pár her, které sice přímo vesmírné nejsou, ale sem tam v nich vesmír navštívíte. Totiž, co bychom to byli za Nintenďáky, kdybychom je nezmínili?

Super Mario Odyssey

Přesně tak, v této hře do styku s vesmírem (a měsícem) přijdete. A navíc je to jedna z nejlépe hodnocených her na Switch, takže pokud jste se do vesmíru ještě nedohráli, utíkejte to napravit. A mimochodem, měsíce tu i sbíráte.

Mario Kart 8 Deluxe

Říká se, že to, co v noci můžeme spatřit na obloze nejsou meteory, ale závodníci, kteří spadli z legendární Rainbow Road. Na Switchi tuto oblíbenou i nenáviděnou trať najdeme dokonce ve třech verzích – úplně první ze SNES, proslulou z Nintendo 64 a samozřejmě tu nejmodernější.

Splatoon 2

S hlavou v oblacích občas zahlédneme naše oblíbené inklingy a octolingy. Ve vesmíru se nachází třeba Splatfestová mapa Shifty Station.

Super Smash Bros. Ultimate

Jedna z nejoblíbenějších bojovek se také vždy nedrží při zemi. Se svými oblíbenými postavami se zde můžete pomlátit i v několika vesmírných arénách inspirovaných např. sériemi Star Fox či Metroid.

Náš seznam určitě není kompletní – určitě se dá her vymyslet více, vybrali jsme však několik našich oblíbených. Navíc je dost her, které se tématu dotýkají jen okrajově.

Máte vy nějakou oblíbenou vesmírnou hru? Podělte se v komentářích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share