Overcooked 2: Campfire Cook Off – Kempování, u kterého se zapotíte

Utekly tři měsíce od posledního přidaného obsahu do hry Overcooked 2 a studia Team17 a Ghost Town Games si nedají a nedají pokoj. Však je to jen dobře, série Overcooked patří mezi mé nejoblíbenější multiplayerové hry na Nintendo Switch, celkově mám nahráno přes několik desítek hodin a jsem rád, že hru stále udržují aktuální a vydávají aktualizace obsahující nejen nové levely zdarma. Naposledy nám bylo představeno nové DLC z prostředí kempování – Campfire Cook Off – a také Season Pass, což znamená, že se dalšího placeného obsahu v průběhu roku 2019 ještě dočkáme. A v dnešní recenzi se podíváme na zmíněný dodatek Campfire Cook Off, ve kterém opět prověříme týmovou komunikaci a zjistíme, jak zahýbá se hraním samotným.

Už teď, z traileru, by mělo být patrné v čem se placený dodatečný obsah od obsahových aktualizací zdarma liší. DLC často mají kromě úrovní pro fanoušky i nové kuchtíky (tady je to sova, medvěd, bobr a skautík) a také herní mechaniky, které dokážou pořádně potrápit. V letním Surf ‚n‘ Turf to byl měch, kterým se musel rozdmýchávat gril, v tom kempovacím musíme sekat dřevo na podpal a suroviny jsou v některých levelech přidělány na záda spoluhráčů ve formě batůžků. Najednou se ze hry stává takové menší Hunger Games, kdy se snažíte kromě obstarávání klasických činností snažíte dohonit své spoluhráče, abyste mohli použít suroviny v jejich batozích. Herní svět je opět oddělený od toho klasického a má dokonce svou vlastní uloženou pozici.

Vývojáři protentokrát dávají větší důraz na design jednotlivých úrovní, které jsou více nápadité. Hráč musí často pobíhat po ploše dokola, vyhýbat se přírodním překážkám ve formě klád a kamenů, anebo být oddělený od dalších spoluhráčů. Levely jsou originální a bohužel jako snad stvořené vždy pro čtyři hráče. Tady nastává snad jediný kámen úrazu nového dodatku. Snad ve více jak polovině z 15 nových kuchyní je prakticky nemožné je dokončit s jedním hráčem, jež ovládá obě postavy, nebo se dvěma hráči. Zpočátku jsem si myslel, že jde jen o mojí osobní neschopnost, ale když vyzkoušíte různě delegovat práci a kuchyň zkoušíte pokořit patnáctkrát za sebou, zjistíte, že ve třech hráčích by to bylo prostě jednodušší. Zvlášť třeba poslední úroveň je tak frustrující, že závěrečný boss fight v prvním díle Overcooked je proti tomu procházka růžovou zahradou. Na hráče také čekají dva nové recepty (marshmallownové sendviče a bohaté snídaně) a také variace receptů z hlavní hry doplněné o nové suroviny.

Závěrečný verdikt

I přes drobný kiks s nastavením obtížnosti nových kuchyní jde stále o výborné DLC do rozšiřujícího se světa Overcooked 2. Koupi doporučuji všem, kteří dokončili základní hru a hledají nové výzvy, a také všem ostatním, které kuchařský management simulátor prostě baví. Svých peněz rozhodně nebudete litovat.

Kategorie Arkáda, Párty hra, DLC Hodnocení recenze
Počet hráčů 1 – 4
4/5
Vývojář Ghost Town Games, Team17
Vydavatel Team17
Jazyk Angličtina
Cena 125 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 18. dubna 2019
7
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
54
Share