Jedna z nejoblíbenějších multiplayerových her současnosti dostává svůj první spin-off. Exkluzivně pro Nintendo Switch vyjde hra “D.Va, ready for combat”, ve které se ujmeme role Hany Song, elitní pilotky dronů MEKA a prožijeme její příběh. Kdy poprvé začala hrát videohry, jak se jí dařilo na pilotním tréninku a mnohem více z jejího života se dozvíme na konci letošního roku, kdy bude spuštěn prodej.

Věděli jste, co všechno předcházelo tomu, než se D.Va stala elitní pilotkou jednotky MEKA? Její školní léta, začátek hráčské kariéry i pilotní trénink budeme moct na vlastní kůži zažít ve spin-offu k populární střílečce Overwatch. D.Va, ready for combat nabídne hlubší pohled do života Hany Song, profesionální hráčky, která se později stala pilotkou, aby ubránila svoji zemi. Nepůjde ale o typickou hru, nýbrž o směsici žánrů, jak řekl Jeff Kaplan, výkonný ředitel Blizzard Entertainment:

D.Va, ready for combat je naší odpovědí na bombardování fanoušků se žádostmi o další příběhy jejich oblíbených postav. Protože příběh D.Vy je opravdu zajímavý a byla by škoda z něj udělat jen střílečku či vizuální novelu, rozhodli jsme se namíchat žánry a pravidelně je střídat, aby každá část byla vyprávěná tím správným způsobem a hráči se neustále dobře bavili. Některé části tedy budou připomínat puzzle hry, výcvik bude podobný střílečkám a akčním hrám a třeba v její oblíbené herně si budete moct vyzkoušet všechny hry, na kterých kdy ujížděla.

Proč vybrali zrovna D.Vu se podělil designér Michael Chu, z jehož pera pochází všechny příběhy postav ve hře Overwatch a spolupracoval i na hrách z univerza Diabla či Warcraftu:

Už od prvních momentů psaní příběhu D.Vy jsem dostával hromadu nápadů, jak by to s jejím životem mohlo být. Po vydání hry a absolvování několika akcí s talentovanou Charlet Chung, která D.Vě propůjčila svůj hlas, se mi v hlavě začala formovat celá její historie – vzhledem k tomu, že je jí jen 19, není tak dlouhá, jako třeba u Any. Ve volných chvilkách jsem tak bral do ruky zápisník a všechno sepisoval. Když jsem toho měl už docela dost, přišel jsem za Jeffem, jestli nechceme udělat třeba DLC či single player kampaň pro Overwatch. K mému překvapení mě neodmítl a navrhl, že nejlepší by bylo udělat samostatnou hru. To, že hru děláme pro Switch mě opravdu těší – na Switchi během cest na akce často hraju. Samotná D.Va by také nejspíš hrála všechno na Switchi, kdyby žila v dnešní době.

D.Va, ready for combat vyjde na konci letošního roku exkluzivně pro Nintendo Switch. Zavede nás do hlubin příběhu Hany Song, jedné z nejmladších postav ze hry Overwatch, která se díky svým bleskovým reflexům a vůlí vítězit stala elitní pilotkou. Na více informací si budeme muset počkat na E3, vyzkoušet si hru ale budeme moct prý až na Blizzconu.


Zdroj: Tisková zpráva, Blizzard Entertainment