Pohled na South Park: The Fractured But Whole

Když se v roce 2014 objevila první novodobá herní adaptace seriálového South Parku, strhla se ohromná lavina kritiků a hráčů, a ve výsledku šlo podle všech o senzační hru. Jelikož jsem sám velkým fanouškem seriálu a v době zveřejnění prvního titulu jsem zkouknul snad každou dosud vydanou epizodu, netrpělivě jsem vyhlížel pokračování. Toho jsme se dočkali již koncem minulého roku, dnes však zavítá i na Nintendo Switch. Dosahuje sequel stejných nebo vyšších kvalit jako jeho předchůdce (aneb s velkými prdy přichází velká zodpovědnost), nebo si ukousl moc velké sousto?

South Park: The Fractured But Whole je strategické RPG, ve kterém ovládáte protagonistu z původní hry, v prostředí známého seriálu. V předchozím titulu si totiž děti z městečka South Park hráli ve fantasy světě, nyní se ale stanou superhrdiny, kteří musí zachránit svět! Se změnou hry se také mění vaše sláva, kterou jste si tak pracně získali v první hře a začínat tak musíte od píky. Ubisoft sází primárně na fanoušky celé franšízy, pokud jste ale první díl nehráli nebo vůbec neviděli seriál, o nic zásadního nepřijdete. Pokud nejste fanatiky hrubého humoru, nechápete ironii a vadí vám nějaké to blinkání, prdění, krkání nebo kadění, tahle hra pro vás asi nebude. I přes to se ale pod touto nechutnou smrští nachází důkladná řemeslná práce a celé to prostě zapadá do sebe, popravdě ani nevím jak. Nasmějete se zde občas i více než u seriálu, a odtrhnout se tak od hry je naprosto obtížné.

Kromě toho, že jde pravděpodobně o nejlepší název pro hru vůbec, se titul dále pyšní detailním editorem vaší postavy a také propracovaným soubojovým systémem. Protože je o superhrdinech, můžete si vytvořit svého jedinečného, a díky novým a neotřelým kostýmům tak můžete být stoprocentně originální. S pláštíkáři se budete na své pouti utkávat s řadou nepřátel a hra nabízí několik nových možností, jak se s nimi vypořádat. Nově můžete své postavy umisťovat na strategicky výhodné pozice, kdy při útoku na soupeře tak například docílíte většího množství poškození. Tyhle bitvy jsou dynamické a nudit se u nich rozhodně nebudete. Grafické zpracování hry je dá se říct totožné se seriálem a fekálním humorem se zde rozhodně nešetří. Pokud jste i přes naše varování výše dočetli sem, chcete se na hru připravit a “trochu se vzdělat”, doporučuji se podívat na tématické epizody seriálu, jejich názvy najdete níže.

Celkově mám nahráno přes deset hodin a hru si nemůžu vynachválit. Hraji ji díky portabilitě Switche všude – v metru po cestě do školy nebo v tramvaji cestou do práce, převážně tedy v handheld módu. Existuje zde pár problémů, např. přeskakování cutscén, aniž bych cokoliv zmáčknul, které snad ale vývojářské studio vyřeší prostřednictvím aktualizace v den vydání. Mezi další maličkosti, co mi vadí, se mohou zařadit stále se opakující úkoly, nebo souboje. Sice si skrz ně zvyšujete svoji úroveň, ale nemohu se zbavit pocitu malého odfláknutí. Mezi některými místy se můžete “teleportovat” a tak vás mohou často navštěvovat poklesy FPS, slabé sekání nebo dlouhé načítání, stejně tak při přechodu mezi jednotlivými lokacemi.

Osobně mám ze hry zatím velmi dobrý pocit a jsem s ní zcela spokojen. Na plnou recenzi si však ještě budete muset nějakou dobu počkat, čas si ale můžete zkrátit těmito tématickými epizodami. Nejen, že díky nim zjistíte, jestli je tento specifický druh humoru pro vás, ale zároveň tak získáte vědomosti a prohloubíte si znalosti, které pak budete moci ve hře využít. A odpověď na otázku v perexu se dozvíte až v plnohodnotné recenzi – prdněme si na to!

  • 6. sezóna, epizoda 6 (Professor Chaos)
  • 13. sezóna, epizoda 2 (The Coon)
  • 14. sezóna, epizody 11, 12 a 13 (Coon 2: HindsightMysterion Risesand Coon vsCoon and Friends)
  • 15. sezóna, epizoda 14 (The Poor Kid)
  • 19. sezóna, epizoda 6 (Tweek x Craig)
  • 21. sezóna, epizoda 4 (Franchise Prequel)
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share