Region Hisui

Pokémon Legends: Arceus – výlet do minulosti regionu Sinnoh

Doba přeje remakům a remasterům všech možných herních titulů napříč celým herním průmyslem. Nejinak je tomu i společnosti Nintendo. Ta nás v poslední době zásobuje nejen novými, ale i mnoha starými tituly, které zazářily na některé ze starší generace konzolí. Ke konci roku se tak budou moct hráči po patnácti letech vrátit do regionu Sinnoh v titulech Pokémon Brilliant Diamond a Shining Pearl. Kromě toho ale budou mít hráči možnost prozkoumat krásy tohoto regionu v novém titulu Pokémon Legends: Arceus.

Staré, ale nové prostředí

Pokémon Legends: Arceus zavede hráče do dob dávno minulých, kdy region Sinnoh byl znám jako region Hisui. Z traileru je pěkně vidět, že oblasti regionu ležícího okolo hory Coronet nabídnou rozmanité oblasti plné divokých Pokémonů. Hráči budou do těchto oblastí putovat s jasným cílem. Potkat se s každým Pokémonem a vytvořit tak vůbec první Pokédex. Za tímto cílem budou vyrážet z vesnice Jubilife, do které hráči mohli zavítat v Pokémon Diamond a Pokémon Pearl. Oblasti regionu Hisui z prvních ukázek vypadají velmi pěkně. Víc než trochu mi připomínají prostředí z The Legend of Zelda: Breath of the Wild a jediné, čeho se obávám, aby nepůsobily moc pustě tak jako v traileru.

Galaxy Expediton Team má velké ambice a zajímavé podobnosti

Hráč se stane členem skupiny Galaxy Expedition Team, působící ve vesnici Jubilife, kde se připojí k jednomu z jeho sborů. Tato skupina je složena z mnoha odborníků z různých regionu a jejím cílem není nic než studium regionu Hisui a posbírání informací o všech jeho Pokémonech. Při sledování traileru mě napadlo, jestli kořeny zločinecké organizace Team Galactic nesahají právě k výzkumníkům z Galaxy Expedition Team. Nebo zde jde jen o podobu ve jménech? Zajímavou podobnost lze vidět také u šéfa teamu Galactic Cyrusovi a kapitánky Cyllene z průzkumného sboru týmu Galaxy Expedition. Ostatně souvislost mezi dobami regionu Hisui a regionu Sinnoh je přiznaná a již nyní se ví, že Commander Kamado vůdce skupiny Galaxy Expedition Team je předkem profesora Rowana.

Bojujte, chytejte a poletujte první Pokédex

Stejně jako i v předchozích Pokémoních hrách budou hrát prim boje s Pokémony, jejich chytání a kompletování Pokédexu. Hra Pokémon Legends: Arceus přináší ale trochu jiné způsoby. Region Hisui v mnohém připomíná Wild Areas z Pokémon Sword a Shield. Pokémoni se zde volně pohybují a vy jako trenér je můžete ihned konfrontovat. V tomto případě jde o vůbec nejautentičtější způsom. Stačí hodit Pokéball do míst, kde se nachází divoký Pokémon a souboj začíná. Slabší kusy lze chytit pouhým hodem Pokéballu, ty silnější bude nutné oslabit ve zmíněném souboji. Zajímavé je, že Pokémoni budou na vaši přítomnost reagovat různými způsoby. Někteří budou přáteli a vaše přítomnost je nebude plašit. Jiní se ihned dají na úprk a někteří za určitých okolností dokáží bez varování útočit přímo na vaši postavu.

Samotný soubojový systém prošel také změnou a připomíná soubojový systém, jaký můžeme vídat v mnoha tahových RPG hrách. Pokémoni mají na základě své rychlosti a útoků pořadí, v jakém provádějí svoje útoky. Ve svém tahu vybíráte klasicky jeden ze čtyř dostupných útoků stejně jako v ostatních Pokémon hrách. Kromě toho bude možné útoky modifikovat na tzv. Strong a Agile verze. Strong nabídne silnější ale pomalejší útok zatímco Agile jeho přesný opak. Právě volba mezi těmito modifikacemi dokáže ovlivnit pořadí akcí pokémonů a přináší do souboje další prvek strategie.

V souvislosti s tím, v jaké době se hra odehrává, tedy v době, kdy se teprve formují vztahy, lze předpokládat, že neexistují ani souboje mezi lidmi. Trailer ani další informace nenaznačil žádné detaily v tomto směru a osobně zůstávám v přesvědčení, že soubojů tak jak je známe z her odehrávajících se v současnosti, se nedočkáme. Jedinou interakcí mezi hráči tak asi budou pouze výměny Pokémonů.

Nová krev v sérii Pokémon

Pokémon Legends: Arceus sice není dalším dílem v hlavní RPG sérii, ale představuje nové osvěžující prvky, které bych rád viděl v dalších dílech. Ať už jde o otevřený svět plný Pokémonů s možnosti volného pohybu, možnosti vyvolat souboj vypuštěním svého Pokémona do okolí toho divokého, nový souborový systém nebo crafting předmětů.

Také mě velmi zaujala stylizace hry, která působí jako Japonsko v období restaurace Meidži, kde můžeme vidět mísící se prvky zapadního a východního světa. Úsměvné bylo také vidět formu prvního Pokédexu, kterým je obyčejný papírový zápisník.

Na to jaká hra bude si ale budu muset hráči počkat do příštího roku. Hra Pokémon Legends: Arceus vychází 28. ledna 2022.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share