Professor Layton se vrací na scénu

Je to skoro k nevíře, ale profesor archeologie Herschel Layton se po téměř deseti letech vrátí na konzole Nintendo Switch v novém titulu s názvem the New World of Steam. Na včerejší prezentaci Nintendo Direct došlo k odhalení nového dílu série, za kterým stojí japonské studio LEVEL-5. Bohužel Nintendo stejně jako LEVEL-5 nám nenabídnuli nic jiného než krátký teaser z kterého nelze vyčíst žádné informace o tom, kdy se hra dostane na pulty obchodů.

Všechny hry série Professor Layton jsou postavené na řešení nejrůznějších hlavolamů, které fungují jako hlavní herní mechanika pro postup hrou. Hry jsou silně orientované na detektivní příběh s na první pohled nadpřirozenými nebo tajemnými prvkami. Původní trilogie vycházela pro konzole Nintendo DS s podtituly … and the Curious Village, … and Pandora’s Box (Diabolic Box), … and the Lost Future (Unwound Future).

Následující trilogie nás vrátila v čase zpět, kde se dozvídáme, jak se Professor Layton setká s postavou Luka a také s osudem jeho asistentky Emmy Altava. Zatímco první díl prequelové trilogie s podtitulem Spectre’s Call (Last Specter) vyšel ještě pro konzoli Nintendo DS následující díly s podtituly Miracle Mask a Azran Legacy byly vydány pro konzole Nintendo 3DS a dočkali se výraznějšího přepracování z hlediska designu.

Po vydání malého spinoffu pro mobilní zařízení a crossoveru se sérií Phoenix Wright se hráči dočkali vydání nové hry, která byla vystavěná na stejném principu jako všechny dosavadní díly série s velkou změnu. Hra byla bez Professora Laytona. Ten byl nahrazen svojí dcerou Katrielle Laytonovou a dalšími novými postavami. Hra vyšla pro konzoli Nintendo 3DS tak pro Nintendo Switch. I přesto, že šlo a příjemnou hru dočkala se spíše průměrnějších hodnocení a nezopakovala úspěch svých předchůdců. Fanouškům tak nezbývá doufat, že návrat professora naplní očekávání a ti se dočkají parádní hry s tunou nových logických hádanek a snad i herních prvků.

Pokud nevlastní některou ze starších konzolí a rádi byste si hry vyzkoušeli, mám pro vás dobrou zprávu. První tři

2 comments
  1. tohle jsem ale opavdu nečekal mý nadšení je větší momentálně než mý nekonečny čekání na zeldu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share