Rozhovor s Holly Cooper, PR manažerkou Team17, o hře Overcooked 2

Kooperativní hra Overcooked od studia Ghost Town Games se v posledních letech těšila oblibě hráčů po celém světě a minulý rok dorazila v definitivní edici i na Nintendo Switch. Bylo jen otázkou času, kdy studio vloží úsilí a čas do nového dílu. Osobně jsem ho nečekal tak brzy – pokračování, Overcooked 2, letos Nintendo oznámilo na své E3 Direct prezentaci a před pár dny titul dokonce vyšel. Na novém díle už však spolupracovali přímo vývojáři z vydavatelského studia Team17 a výsledkem je ještě lepší chaotická hra. Měli jsme však několik otázek ohledně hry a nevěděli co s nimi. Odpovědi nám naštěstí vyjasnila PR manažerka studia Team17, Holly Cooper, které tímto děkuji za poskytnutý rozhovor.

Ahoj, Holly, děkuji, že sis na mě a na NBase celkově udělala čas. Na začátek se hned zeptám na co nového se mohou hráči těšit?
Overcooked 2 oproti prvnímu dílu obsahuje online multiplayer, dynamické kuchyně, které se v průběhu jednotlivé úrovně mění, nové recepty, nové kuchtíky a možnost házet surovinami. To je totiž opravdová zkouška tříhvězdičkového šéfkuchaře!

Co přesně jsou dynamické kuchyně?
Dynamické kuchyně jsou novinkou, která udělá hru svěží. Jsou to kuchyně, které se mění za pochodu. Úroveň tak začne přípravou salátů v balónu ve vzduchu, ten se následně zřítí a hráči pokračují ve zchátralé restauraci na pevnině přípravou sushi. 

To zní suprově. Můžeš specifikovat na kolik kuchtíků a receptů se můžeme v Overcooked 2 těšit?
Ve hře bude hratelných 30 kuchařů (včetně těch získaných z předobjednávek nebo zakoupených po vydání hry), někteří se dokonce vrátí i z původní hry. Uvařit můžete 8 nových receptů (včetně všech těch z předchozího dílu) a různé variace. Těšit se můžeš na hamburgery, sushi, palačinky, dorty a další ňamky. 

Tolik možností, to zní jako spousta práce. V prvním traileru byla ukázaná možnost hraní v online multiplayeru. Ten funguje přesně jak?
Mezitím co první hra Overcooked byla vytvořená přímo jen pro hraní z gauče s kamarády, v Overcooked 2 jsme chtěli něco inovativního a tak se přišlo s nápadem na multiplayer. Na konzolích Nintendo Switch jde hrát v online multiplayeru nebo v bezdrátovém, když se sejde více kamarádů, kteří vlastní konzoli i hru. Samotnou hru může hrát jeden až čtyři hráči, v multiplayeru může hrát jeden člověk vždy na jedné konzoli. V současné době není možné, aby dva lidé hráli na jedné konzoli a připojili se k doplnění hráčů na online servery. Hledáme ale řešení, aby to mohlo fungovat a představíme ho v budoucnu. 

Já osobně si nejvíce hru užívám s kamarády z pohodlí obýváku, ale když někdo nemá u sebe nikoho, užije si to v multiplayeru stále víc než když bude hrát sám. Jak je ale řešeno domlouvání s hráči z druhého konce světa? Z gauče si role rozhodíme lehce, ale jak to funguje na dálku?
Do hry jsme importovali hlasový chat, ten je ale bohužel na platformách Nintendo Switch a PC nedostupný. Hráčům těchto platforem doporučujeme komunikovat skrze aplikaci třetí strany, např. Skype nebo Discord. 

Je škoda, že jste nevyužili Nintendo Switch Online aplikace pro mobilní zařízení. Určitě k tomu máte své důvody, navíc, třeba přijde podpora v dalších aktualizacích. Když jsem u platformových úprav, museli jste pro Switch dělat nějaké kompromisy, aby konzole hru „utáhla“ a běžela hezky krásně hladce?
Samozřejmě oproti ostatním konzolím nabízí snížený framerate, na Nintendo Switch běží hra ve 30fps. Na handheldu jede v obrazové kvalitě 720p, v docku ve FullHD a např. na počítači dokonce ve 4K. Nic zásadního jsme pro Switch ale upravovat nemuseli.

Koukal jsem, že hráči, kteří si hru předobjednali, obdrželi pár kuchtíků navíc. Bude možné je později dokoupit? A co DLC, plánujete nějaké vydat?
Všichni hráči, kteří hru předobjednali, obdrželi 5 nových kuchtíků – mimozemšťana, kočku, mrože, opici a jednorožce. Nintendo s námi úzce spolupracovalo na oznámení a vydání druhého dílu a první díl se stále drží velmi vysoko v žebříčku počtu zakoupených her. Jsme z toho nadšení a jako poděkování tak hráčům platformy Nintendo Switch přidáváme ještě jednoho předobjednávkového kuchtíka navíc – ptakopyska. Ti, co si nestihli hru předobjednat, se nemusí ničeho bát, všichni kuchtíci půjdou zakoupit z Nintendo eShopu. Co se týče DLC, v současné době nemám k dodatečnému obsahu co říct, ale pokud něco takového oznámíme, určitě se to dozvíte skrze naše sociální sítě. 🙂

To byla vyčerpávající odpověď, děkuji. Hra je dostupná jak v Česku, tak na Slovensku, že? A předpokládám, že v angličtině?
Ano, hráči z České a Slovenské republiky si mohou hru zakoupit online na platformy PlayStation (PlayStation Store), Xbox (Microsoft Store) a Nintendo Switch (Nintendo eShop). V některých obchodech je k dispozici i krabicová edice (pozn. red.: v Česku je to obchod JRC.cz nebo XZone.cz). Titul je v anglickém jazyce. 


Mnohokrát děkujeme za rozhovor a těšíme se na další informace ohledně Overcooked 2. Pro více informací sledujte Team17 na Twitteru a na Facebooku.

Hra Overcooked 2 vyšla 7. srpna 2018 a stojí 625 Kč na Nintendo Switch eShopu. Více se dozvíte v recenzi zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
36
Share