Šeptanda: Nintendo VR ještě letos?

O tom, jak vážně Nintendo bere 3D zobrazení a virtuální realitu není pochyb – 3D konec konců podporoval už Famicom (Japonská verze NES), Virtual Boy byl vůbec první konzole s podporou virtuální reality (a to už v roce 1995!) a o displeji 3DS snad ani nemusíme mluvit. Zatímco se v dnešních videoherních trendech stále drží virtuální realita, Nintendo se zatím drželo spíše stranou. U oznámení Switche se o VR mluvilo hned několikrát – konkrétně Reggie Fils-Aimé, COO a prezident Nintendo of America, v rozhovoru sdělil, že s VR experimentují, ale implementace záleží hlavně na tom, jestli to bude zábava. Tehdejší prezident společnosti Takumi Kimishima v podobné době zase prohlásil, že technologii do Switche přidají, až budou moct umožnit hráčům hrát dlouhé hodiny bez jakýchkoliv problémů.

Podle Nintendo World Report a jejich zdrojů by k ohlášení VR podpory u Switche mohlo dojít už brzy. V konzoli už se před nějakou dobou podařilo objevit skrytý “VR mód” a taktéž si společnost nechala patentovat headset, do kterého se konzole vloží. Podle některých náznaků by se VR mohlo objevit jako součást nové Nintendo Labo sady, což na mysl přivádí Google Cardboard. Mluví se také o rychlém přidání podpory do několik first party titulů a nás nenapadá nic jiného, než že bojovka ARMS by ve VR mohla být zatraceně dobrá.

Jak je u drbů obvyklé, Nintendo mlčí a nám nezbývá než počkat, až (jestli vůbec) světu předvedou, jak dokáží zkrotit virtuální realitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
16
Share