Sparkle Unleashed – Spoj tři skleněnky

Zhruba před rokem a půl, kdy Nintendo Switch eShop pomalu vzkvétal, se do vydávání her zapojilo studio, které téměř každý týden vydávalo nějakou hru. Nikdy nešlo o AAA tituly, ale zase ani o totální propadáky. V současné době má finské studio 10tons, o kterém je řeč, na kontě už 15 her pro Switch a další jsou v přípravě. Konkrétně tahle se snaží zaujmout hráče obvyklých her typu spoj 3 a zároveň se po příběhové stránce snaží o něco nového, co obvykle do žánru těchto her nepatří. Jak se to nakonec povedlo?

Ačkoliv je to neuvěřitelné a opravdu to není běžné, Sparkle Unleashed má příběh. Je o tom, jak nad světem převzala vládu temnota a vy se přes více než 100 levelů musíte „prosekat“ lesem, abyste ji znovu rozsvítili a zlo vymýtili. Výběr úrovní je dán ve formě mapy, kde si dotykově nebo tlačítkově můžete vybrat danou úroveň. Hru si tak užijete na cestách i na televizi. Po vyznačené cestě skleněnky cestují jako had a přes kanón je možné dovnitř přihazovat nové kuličky. Pokud se od jedné barvy sejdou víc jak 3 skleněnky, zmizí a dokonce vám mohou dát i nějaký boost. Kanón se pohybuje pouze horizontálně a aktuální skleněnku a hned tu po ní můžete vidět na obrazovce. Jde tak plánovat a případně mezi nimi přehazovat.

Po několika prvních úrovních začnete objevovat i boosty ve formě kouzel, které můžete v levelech sesílat. Některé mohou hada s kuličkami zpomalit, některé mohou kuličky přeměnit a některé je dokonce mohou zničit. Variací je několik a odemykáte je postupně napříč hrou. Jednotlivé úrovně jde dohrát v průběhu dvou až sedmi minut, takže na cestu do práce nebo do školy ideální, ale nemohu se zbavit pocitu repetetivnosti, kdy se po prvních levelech vše opakuje. Hra jako taková graficky nevypadá valně, ale příběhové ilustrace a menu s výběrem úrovní vypadají opravdu pěkně. Herní hudba by vám měla pomáhat se koncentrovat, ale upřímně to moc nepomáhá, protože slyšíte jen čtyři písničky stále dokola, což se prostě omrzí.

Závěrečný verdikt

Oproti ostatním hrám stejného typu je Sparkle Unleashed dost pasivní a neudrží si vaši pozornost na příliš dlouho. Nepomáhá tomu ani fakt, že skýtá zhruba 6 hodin hratelnosti ve více než 100 úrovních. Pokud však na hry typu spoj tři nedáte dopustit, určitě si titul užijete. Bohužel tenhle žánr asi nikdy nebude můj šálek kávy.

Kategorie Akční, Logická, Puzzle Hodnocení recenze
Počet hráčů 1
2/5
Vývojář 10tons
Vydavatel 10tons
Jazyk Angličtina
Cena 199 Kč
Dostupnost Nintendo eShop Věkové hodnocení PEGI
Datum vydání Vydáno, 25. prosince 2017
3
Webové stránky Oficiální webové stránky
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
26
Share