Spekulace: Chystá Nintendo něco velkého na 1. výročí Switche?

V sobotu 3. března tomu bude přesně rok od začátku prodeje konzole Nintendo Switch, která zahýbala herním světem. Normální člověk by se možná jen pousmál, velký fanoušek chystal šampaňské, mně se ale v hlavě začaly spojovat některé informace. Je možné, že Nintendo na první výročí své aktuální vlajkové lodě něco chystá? Pojďme si projít několik faktů.

1. Poslední aktualizace vyšla před téměř 3 měsíci

Aktualizací pro firmware Switche vyšlo už poměrně dost, průměrně jednou za 1 – 2 měsíce. Poslední update s číslem 4.1.0 vyšel 4. prosince, což už je téměř 3 měsíce.

2. Poslední Direct byl pouze „Mini“

V prosinci či v lednu Nintendo obvykle přijde s Directem, kde představí novinky a hry pro nadcházející období. Jedenáctého ledna jsme se však dočkali pouze Mini Directu, který ani nebyl předem oznámený. Novinek v něm moc nebylo a představené byly povětšinou jen porty starších her.

3. Nintendo Switch online přijde až v září

Placená online služba pro Switch má přijít až na podzim, což znamená, že rozhodně nebude tou největší novinkou nejbližších měsíců nebo něčím, kvůli čemu by se v současné době odkládala systémová aktualizace.

4. Project Octopath Traveler zalistován u eshopů

Velmi očekávaná hra z dílen Square Enixu, Project Octopath Traveler se objevila nejen v několika českých internetových obchodech, ale hlavně na e-shopu výhradního českého Nintendo distributora. To už by mohlo značit blížící se datum vydání.

5. Ticho před bouří

Co se nových informací týče, mimo Nintendo Labo a uvedení jednotlivých položek Mini Directu (třeba nedávná aktualizace pro Super Mario Odyssey) jsme žádné nedostali. Žádný nový titul, žádný teaser, nic. Život pokračuje, jako kdyby mělo vyjít jen těch několik her, o kterých nás informovali v lednu.

Moje teorie

Když se podíváme na výše uvedený seznam, nejde se ubránit spekulacím. Mini Direct slovem „Mini“ naznačoval, že větší nálož informací ještě někde čeká. Delší doba od poslední aktualizace by mohla znamenat, že přijdou větší změny, příchod online služeb to ale nebude, ty přijdou až v září. Je ticho, jako před bouří, ale Project Octopath Traveler se objevil zalistovaný u distributora, i když má v Nintendo eShopu jako datum stále TBD.

Můj názor tedy je, že Nintendo chystá Direct na 3. března, výročí vydání Switche. Tipuji, že představí Project Octopath Traveler, včetna data vydání. Také doufám, že se objeví i informace třeba o Metroid Prime 4, Pokémon hře pro Switch nebo Bayonetta 3. Co se nové verze firmwaru týče, tak trochu předpokládám, že půjde o aplikace typu Netflix, protože kromě onlinu se jedná o jednu z těch větších věcí. Nevylučuji ani možnost témat, jako má 3DS. V prvním videu na Nintendo Labo jsme také mohli zahlédnout několik kreací, které nejsou v žádném ze zatím známých balení. Je tu tedy i možnost uvedení nového Toy-Con setu, ačkoliv je to dva měsíce před prodejem prvních dvou velmi nepravděpodobné.

Svoji spekulaci si ověřím až 3. března. Souhlasíte s mojí domněnkou, nebo máte jinou teorii?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
38
Share