Spekulace: Co by se mohlo vyklubat z “nového Switche”

Údajná nová verze Switche je v poslední době velmi probíraná věc (pokud nejste obeznámeni s tématem, přečtěte si více v naší šeptandě). Nintendo už za sebou má celou řadu lepších verzí a nových revizí – poslední třeba New 3DS, a konkurence šla dokonce cestou tzv. půlgenerace s výkonnějšími verzemi Pro a X. Když na věc nahlédneme čistě teoreticky, nová verze by mohla jít jednou z těchto cest:

Výkonnější varianta

Ačkoliv některé by tento krok naštval, protože by mohl vést k fragmentaci platformy, jiné by mohl potěšit. Ačkoliv na tak malé zařízení je Switch velmi schopný, nemůžeme si nalhávat, že je to kdovíjak výkonná konzole. Hry jsou navíc navrhované tak, aby využívaly všechen dostupný výkon na maximum. Podle některých by prý nebylo nijak složité přidat výpočetní jádra či paměť a nová verze by tak mohla být obdobou zmíněného upgradu 3DS či půlgenerací u konkurence. Stále se také kvůli podporovaných technologií spekuluje o “power docku”. Externí grafická karta připojená přes USB-C už dávno není technologie budoucnosti a tato možnost by dokázala handheldu přidat poměrně dost výkonu. S jedním z těchto vylepšení by se u her, které pracují s dynamickou úpravou rozlišení, nemusel počet vykreslovaných pixelů tolik snižovat a jiné hry by si zase lépe držely stabilní framerate. Na druhou stranu by mohli vývojáři nové hry vyvíjet pouze pro silnější verzi, prostě proto, že by to bylo snazší. Tuto variantu ovšem vidím jako tu nejméně pravděpodobnou – i New 3DS vyšlo více než 3 roky po původním 3DS, o možnosti pobouření skalních fanoušků ani netřeba mluvit.

Nová revize

Není ničím neobvyklým vydávat “slim” verze nových konzolí. Čas od času to udělá snad každý výrobce – díky vývoji se podaří stejně výkonný hardware zabalit do menší krabičky s nižší spotřebou a třeba i s několika vychytávkami navíc. Nintendo se k tomuto kroku uchýlilo třeba u Game Boy – verze pocket byla menší a lehčí. GameCube dostalo revizi levnější na výrobu. Nintendo DS lite kromě zmenšení (a hezčího designu) dostalo i jasnější obrazovku. Právě obrazovku v souvislosti s novou verzí Switche zmiňuje třeba VG247 a právě proto mi přijde pravděpodobnější tato varianta. VG247 hovoří o obrazovce, která je jasnější, tenčí a lehčí, než původní varianta. Nemyslím si, že by Nintendo vytvářelo novou verzi nekompatibilní se starými docky a vzniklé místo by tak mohla využít třeba větší baterie. Samozřejmě by mohlo dojít třeba i k úpravě vestavěného stojánku nebo vylepšení chlazení. Když už by se vydávala nová verze, mohlo by dojít třeba i k navýšení vestavěné paměti, jejíž nepříliš vysoká kapacita je pro některé kamenem úrazu.

Limitovaná edice

Vyloučit nelze ani možnost, že se bude jednat jen o speciální edici k některé z her plánovaných na příští rok – z velkých titulů tu máme třeba Yoshi’s Crafted World, Fire Emblem Three Houses a ve vzduchu pořád visí Bayonetta 3 a Metroid Prime 4. Přidat takovéto edici o něco lepší displej by nemuselo nikoho urazit – o něco lepší komponenty ve speciální edici ostatně také nejsou žádnou novinkou.

Nic

I toto je možnost – není vyloučené, že šlo jen o drb nebo půjde jen o prakticky zanedbatelnou revizi, která slevní výrobu nebo vyřeší hardwarový problém. Může také jít o díl od jiného výrobce ať už kvůli výhodnějším podmínkám nebo kvůli nestíhání dodávek. Ještě před vydáním konzole byl také oznámen výzkum vrituální reality (dokonce byl podáno několik souvisejících patentů a v softwaru Switche byla objevena možnost rozdělit obrazovku na dvě poloviny – pro každé oko jednu) a jasnější obrazovka by mohla být právě kvůli tomu.

Ať už to bude jakákoliv ze zmíněných variant, doufáme, že nás Nintendo potěší. Je klidně možné, že půjde ještě o něco úplně jiného, mě osobně ale přijde nejpravděpodobnější nová revize hardwaru.

K jaké teorii se přikláníte vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
5
Share