První oficiální Splatfest po vydání hry je u svého konce a výsledky má každý hráč k dispozici ve své hře. Majonéza sice ztratila na hlasech, ale stejně se dokázala vyšplhat na vrchol a to, jak se říká, o vlásek.

Splatfest, jak hodně z vás tuší, je herní festival, který hráče rozdělí na dva tábory – jedna strana volí něco jiného než druhá, obvykle jde o protikladná slova (světlo – tma, zmrzlina – dort apod). V den konání jsou pak ve hře zakázány jiné bitvy a nastoleny jsou pouze ty Splatfest. Hráči výhrami v zápasech 4 na 4 získávají body pro svou stranu a vítězný tým na konci celého Splatfestu obdrží speciální ceny.

Určitě si všimnete, že i přes výhru majonézy stejně nejvíce lidí volilo stranu kečupu. Aby taky ne, když za tuhle stranu lobuje roztomilá Marina. Mnohé z vás také určitě udivilo, že když bylo hráčů z týmu majonéz málo, tak kečupáři zápasily s kečupáři a obráceně. Naše otázka zní: Berou se tyto výhry v úvahu? Nebo jen ty bitvy, kde spolu soupeří dvě různé strany?

Nintendo k tomu oficiální vyjádření nepodalo, nevíme, zda se tak jedná o chybu nebo nějakou novinku v pravidlech. Každopádně i přes to, že všichni členové redakce jsou zarytí kečupáři, gratulujeme hráčům z týmu majonéza a dodáváme, že jim to v dalších kolech vrátíme. Tedy, kdyby nějaké ty odvetné zápasy probíhaly.