State of Mind vyjde již 15. srpna

Budoucnost je nadosah. Daedalic Entertainment oznamuje vydání futuristického thrilleru State of Mind, který vyjde 15. srpna na konzole Nintendo Switch, Playstation 4, Xbox One a také na platformě Steam pro PC, Mac a Linux.

State of Mind je vyvinutá v Unreal Engine a vezme nás do Berlína v roce 2048. Hráč se ujme role Richarda Nolana, novináře, jehož život se začíná rozpadat. Jeho manželka a děti zmizely a jeho vzpomínky se vytrácejí.

State of Mind se může pochlubit unikátním vizuálním stylem s nízkým počtem polygonů navrženým tak, aby reprezentoval roztříštěnou povahu Richardova světa, stejně jako dalších několika hratelných postav, a přibližně 15 hodinami podmanivého herního času.

Svět je na pokraji zániku. Nedostatek zásob, znečistěný vzduch a voda, kriminalita na vzestupu a nekontrolované války zanechaly populaci ve zklamání a oddělené od reality. Drony a humanoidní roboti nahradili lidstvo ve veřejném sektoru; vše je propojené a dohled se stal všudypřítomným.

Je na Richardovi, aby zjistil, co se děje, a to jak v jeho vlastním životě, tak ve světě okolo něj. Je to vyšetřování, které ho přibližuje k novému a údajně perfektnímu virtuálnímu světu „City 5“, do kterého se pohrouží stále více a více deprimovaných lidí. Co se stane, když zjistí, že jeho reálný život je nějakým způsobem propojený s neznámým cizincem, který žije v těchto dnech novým virtuálním životem?

„State of Mind je hra o transhumanismu and its all-in bet on the future“ vysvětluje autor hry, Martin Ganteföhr. „Nicméně není to hra o technologiích zítřka, ale o lidech zítřka. V centru tohoto vyprávění je separace a opětovné sjednocení. Co se stane, jestliže budoucnost vytvoří trhliny mezi tělem a myslí? Mezi realitou a umělým světem? Mezi biologickým a virtuálním egem?“

Hlavním hrdinou je Richard Nolan, jeden z mála novinářů, kteří otevřeně kritizují tento vývoj. Když se probudí po výbuchu v nemocnici a zjistí, že jeho žena a syn záhadně zmizeli, uvědomí si, že on a jeho rodina se stali něčím větším než jen náhodnými diváky v bouři soupeřících myšlenek týkajících se spásy lidstva mezi dystopickou realitou a digitální utopií. Místo toho se nacházejí přímo uprostřed.

Ganteföhr dodává: „State of Mind nakládá s myšlenkou vytvořit něco zcela nového z úlomků. Richard, náš hlavní hrdina, musí změnit svůj život. Musí vydržet sociální, technologické a také odloučení velmi osobní povahy. Motiv úlomků, jasně viditelný v klíčových vizuálech a stylu, přesahuje celou hru. Je zakotven ve struktuře vyprávění, vizuálech, v konceptech hlavních postav, a dokonce i v mechanice ‚Reconstruction‘.“

Klíčové prvky hry State of Mind:

·         Nahlednutí do znepokojující vize blízké budoucnosti.

·         Vnoření se do mnohavrstvého sci-fi thrilleru, kde se proplétá dystopická realita a digitální utopie.

·         Odhalení globální spiknutí ve společnosti, kde jsou všudypřítomny digitální technologie, dohled a transhumanismus.

·         Prozkoumání světa s bohatým a unikátním vizuálním stylem kombinujícím prostředí s postavami složenými z nízkého počtu polygonů.

·         Vnoření se do role novináře Richarda Nolana, stejně jako dalších pěti postav.

·         Používání zručnosti, dedukčních dovedností a výzkumu, pro rekonstrukci Richardovi minulosti.

State of Mind je nyní k předobjednání na platformě Steam a GOG.
Doporučená maloobchodní cena verze pro PC, Mac a Linux je 29,99 Euro/USD a 39,99 Euro/USD pro konzolové verze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share