Nová konzole bude již brzy

Hned ze začátku prezentace prozradil president Nintenda Tatsumi Kimishima dva základní údaje. Konzole vyjde celosvětově 3. března za cenu 299,99$.

Následně vystoupil ředitel společnosti Shinya Takahashi s anamnézou Switche, kde pomocí animace předvedl, že se nová konzole skládá vlastně ze všeho, co Nintendo vymyslelo během své bohaté herní historie.

Tři základní režimy

TV Mode je klasický režim, kdy se konzole nachází v doku a je připojena k televizi. V režimu Tabletop Mode stojí Switch samostatně pomocí svého stojánku třeba na stole a s odejmutými Joy-Cony si užíváte hru, případně jeden můžete půjčit spoluhráči, jako plnohodnotný ovladač. Handheld Mode umožňuje hrát kdykoliv a kdekoliv na obrazovce konzole.

tabletop

Joy-Con, v podstatě next-gen Wii Remote

Joy-Cony mají všechny standardní funkce včetně analogu, horních tlačítek a klasiky A, B, X, Y. Novinkou je čtvercové tlačítko, které vám umožní pořizovat snímky ze hry.

Zabudován je taktéž gyroskop a akcelerometr, stejně jako ve Wii Remote. Novou funkcí u ovladače bude podpora vibrací.

Co vše si koupíte v balení

Po vybalení z krabice na vás vykoukne mimo konzole Switch se dvěma Joy-Cony a dokovací stanicí také dva pásky pro Joy-Cony k uchycení k zápěstí, Joy-Con grip, HDMI kabel a napájecí adaptér. V době uvedení budou k dostání dvě barevné varianty. Jedna klasická šedá a druhá s jedním Joy-Conem Blue Neon a druhým Red Neon zbarvením. Cena obou verzí bude stejná. Pro Controller bude k dispozici zvlášť spolu s ostatními doplňky.

 

Technické specifikace

Obrazovka Switche je 6,2 palcový, multidotykový kapacitní displej s rozlišením 1280×720 pixelů. Vnitřní paměť zařízení je 32GB, je rozšiřitelná o SD kartu. Wi-Fi konektivita a USB konektor typu C. Lokální multiplayer podporuje až 8 konzolí Switch.

Dle vyjádření Nintenda se životnost baterie bude pohybovat od 2,5 po 6,5 hodin hraní, dle typu hry. Při hře lze konzoli napájet USB konektorem. Nová Zelda by měla na baterii vydržet asi 3 hodiny.

Příslušenství může být docela drahé

Nintendo zatím odhalilo pár cen příslušenství pro Switch:

Nintendo Switch Pro Controller—$69.99
Joy-Con Controller Sets—$79.99
Individual L/R Joy-Con Controllers—$49.99
Joy-Con Charging Grip—$29.99
Nintendo Switch Dock Set—$89.99
Joy-Con Wheel (Set of 2)—$19.99

Region Lock je mrtev

Před uvedením tomu nikdo moc nevěřil, ale nové Nintendo je opravdu Region Free. Zjednodušeně to tedy znamená, že si můžete koupit Switch v Evropě a hrát na něm hry z Japonska.

A co hry?

První prodeje Switche podpoří The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Nepotvrdila se tak spekulace, že hra nebude do března plně připravena. Dalšími novinkami bylo představení Nintendo stálice a jejího maskota, Mária, ve hře Super Mario Odyssey a Splatoon 2. Ovšem tyto hry vyjdou až v průběhu roku.

 

 

V rychlém sledu bylo možno vidět i hry třetích stran. Těšit se tedy můžeme na:

Minecraft
Dragon Ball Z
I Am Setsuna
Sonic
Skyrim
Just Dance
FIFA
Street Fighter
NBA 2k18
Lego City Undercover
Farming Simulator
Skylanders Imaginators
Project Octopath Traveler
Rayman Legends

Online nebude zdarma

Online služby pro Switch budou při vydání konzole zdarma. Ovšem ve třetím čtvrtletí tohoto roku, se online hraní stane placenou službou. Cena zatím nebyla stanovena.