Switch verze Dragon Quest XI bude mít mírně upravený název

Switch verze nového dílu Dragon Questu se bude jmenovat Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age S, vydavatel hry Square Enix to oznámil na Dragon Quest Paradise News Station během Tokyo Game Show 2018. Podle otce celé série, Yuji Horii, se pod přidaným S skrývá více významů. Zmínil třeba “Switch”, “Speciální”, “Shaberu” (mluvit) a “Seiyuu” (dabér).

V reakci na toto prohlášení dodal producenty hry, Hokuto Okamoto: “I když bude mít shaberu (mluvit) prioritu, myslím, že se najdou hráči, kteří by rádi Dragon Quest hráli bez hlasů a my na to budeme myslet. Horii o tom bude v budoucnu moct říct více…”

Datum vydání zatím stále nebylo oznámeno, Horii ale zmínil, že na Switch verzi stále budeme muset ještě chvíli čekat.

Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age v Evropě vyšel 4. září na PC a Playstation 4 a těší se na serveru Metacritic skóre 86. “Západní” vydání dostalo navíc dabing a sprint, který ve verzi pro domovské Japonsko chyběl, tam ale hra vyšla i pro 3DS, což se u nás nestane.

Podle některých fanoušků by ono S prý mohlo zanmenat výraznějším způsobem ořezanou verzi pro slabší hardware. Na druhou stranu je ale hra vyvíjena v Unreal Engine 4, který je na Switch schopný téměř nemožného a třeba hra Outlast II se i díky němu od verzí pro ostatní platformy lišila velmi málo. Podle nás by mohlo jít jen o značení “Západního vydání” v Japonsku – Switch verze ještě nevyšla a původní Japonské vydání z roku 2017 neobsahuje nová vylepšení, jako třeba výše zmíněný dabing nebo sprint. Je také možné, že značení “S” neopustí rodné vody a u nás se hra bude prodávat s nezměněným názvem. Nezbývá nám, než počkat, jak se s tím vývojáři poperou a doufat, že se nám dlouhé čekání vyplatí.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
17
Share