Vlastní hry si přímo na konzoli budete s FUZE4 Nintendo Switch moct naprogramovat v dubnu

Společnost FUZE Technologies Ltd po dlouhém tichu oznámila, že jejich vývojovou platformu FUZE4 můžeme na Nintendo Switch očekávat v dubnu 2019. Vývojový tým nyní usilovně pracuje na prostředí, které je snadné na ovládání a přístupné pro kohokoliv. Prý připomíná BASIC, ale značně oživený, aby obstálo v době moderních jazyků jako Python, Java nebo C++. Používat se zde budou příkazy dostatečně jednoduché, aby je každý pochopil, ale zároveň dostatečné dobré na vytvoření dechberoucí 2D nebo 3D hry, což se hodí, pokud se chcete naučit programovat. Na tvorbu svých her tu naleznete tisíce assetů – obrázky, hudbu nebo zvukové efekty. Chybět nebude ani grafický editor a zvuk půjde vytvořit i pouhým psaním kódu.

Jon Silvera, jednatel společnosti sdělil následující: “Ačkoliv jsme plánovali vydání stihnout před vánoci, rozhodli jsme se nakonec pro prvního dubna 2019. Chceme si ponechat dost času na to, abychom mohli F4NS udělat tak dobré, jak víme, že může být a tento čas navíc nám umožní zajistit tu nejlepší kvalitu a stabilitu. Jako malý tým s velkými ambicemi se moc těšíme na vydání F4NS v termínu, o kterém víme, že je pro nás splnitelný. Rádi bychom poděkovali všem za jejich podporu a trpělivost – slibujeme, že to bude stát za to!

Ať už vás zaujala možnost vytvářet si vlastní hry přímo na konzoli nebo se chcete naučit programovat, můžete se těšit na FUZE4 Nintendo Switch, které vyjde 1. dubna 2019, tedy na apríla (v tento den jsme mimochodem vypustili hned několik zábavných článků), za cenu 29,99 liber, což je podle aktuálního kurzu necelých 900 Kč.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share