Zajímavá čísla ve světě Nintendo konzolí a her

Dnes společnost Nintendo zveřejnila výsledky za minulý finanční rok a kromě toho, že vydělala obrovské množství peněz, je tu několik zajímavých čísel ohledně prodejů samotných konzolí a her.

O tom, že se hybridní konzoli Nintendo Switch daří, není vůbec pochyb. Od svého startu se stihlo prodat 78,87 milionů kopií, čímž se v prodejnosti vyšvihla nad celou rodinu kapesních konzolí Nintendo 3DS (75,94 milonů kopií). Nad Switchem tak kraluje už jen Nintendo Wii a rodinka kapesních konzolí Nintendo DS a akumulovaně i rodina Game Boy. V tuto chvíli na trh míří také nová edice Monster Hunter Rise s krásným vyobrazením Magnamala, jednoho z nejznámějších monster série. Vzhledem k popularitě titulu se dá očekávat, že prodeje utěšeně porostou i nadále.

Daří se také softwaru s celkovým počtem 532,34 milonů prodaných kusů her. Na vrcholku nejprodávanějších her se drží Mario Kart 8 Deluxe s 33,41 miliony kopiemi, Animal Crossing: New Horizons s 31,18 miliony kopiemi, Super Smash Bros. Ultimate s 22,85 miliony kopiemi The Legend of Zelda: Breath of the Wild s 21,45 miliony kopiemi a Pokemon Sword a Shield s 20,35 miliony kopiemi.

Hry Mario Kart 8 Deluxe a Animal Crossing: New Horizons, který se od vydání také těší neskutečné oblibě, se staly prvními dvěma hrami, které pokořily 30 milionů prodaných kusů. Zářez má také Pokémon, který se zařadil na třetí místo za edice Gold a Silver (23,1 milionů kopií).

V následujícím měsíci kromě nové Monster Huner Rise edice konzole Nintendo Switch a stejnojmenného titulu vyjde také staronová máriovka Super Mario 3D World + Bowsers Fury nebo New Pokémon Snap, které se jistojistě postarají o další prodeje. Držíme Switchi palce v dalším finančním roce, stejně jako celé společnosti Nintendo.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share