Seriál: Postavy Super Smash Bros. – Jigglypuff

Jigglypuff patří vzhledem k dovednostem a potenciálu ostatních postav k nejhorším postavám této hry. Jigglypuff je totiž jedna z nejpomalejších postav při boji na zemi a také nejlehčí postava ze hry.

Říkáte si, jak teď s Jigglypuffem ve hře uspět, když je tak špatný? Nejdůležitější je nenechat protivníka vydechnout a nezdržovat se dlouho na zemi. Jigglypuff má velmi dobrou “recovery” do strany, tak můžete opatrně kolem protivníka kroužit a občas ho udeřit. Důležité také je hlídat si kolikrát můžete ještě skočit. Skoků má dohromady šest. Jigglypuff je zkrátka na opatrnější hraní.

Nejužitečnější útoky této postavy jsou back air, nebo-li kop dozadu ve vzduchu, který dokáže i nejtěžší postavu Bowsera vypálit z mapy na jejím okraji v pouhých 90ti procentech. Neutral air, nebo-li samotný útok “A” ve vzduchu při základním nastavení, kterým si můžete jednoduše držet oponenta od těla a forward air nebo-li útok dopředu ve vzduchu kterým si taktéž držíte protivníka od těla.

S Jigglypuffem můžete také někoho uspat, ale tento útok nemá takové využití jako ty předchozí a hlavně je dost riskantní, což je to poslední co při hře s Jigglypuffem potřebujete.

Nejznámější útok je útok “Rest”, kterým se špatně trefuje, uživatele na krátkou dobu uspí, ale když už se trefí, tak dá protivníku skoro 50% (v případě, že soupeř útok přežije). Lehké postavy jako je Duck Hunt Duo, Jigglypuff nebo Game and Watch dokáže útok Rest odpálit z mapy při 30-40% na menších mapách např. Battlefield, Final Destination.

Navzdory tomu, že je ale nejhorší postavou si vede dobře proti Nessovi a Yoshimu. Nejhůř ale proti Mariovi, Cloudovi, Toon Linkovi, Zero Suit Samus a Sheikovi.

Většina postav hry má po dvou letech stále potenciál být lepší, ale Jigglypuff ne. Kombinací útoků moc není, avšak hrát za něj je zábava 🙂

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share