Pokémon Direct 26.2.2016

Dnešní Nintendo Direct, který byl věnován výhradně Pokémon franšíze, trval pouhých 6 a půl minuty. Za tak krátkou dobu se toho nedá oznámit mnoho, nicméně novinky jsme se dočkali. Tedy jak kdo. Bohužel pouhý den před vysíláním, došlo k úniků informací a vyzrazení téměř v každém médiu. Co tedy bylo obsahem?

Na začátku vysílání se nám představil pan Cunekazu Išihara (CEO and President of The Pokémon Company) a promluvil o dvacetiletém výročí Pokémonů. Jak jistě všichni víte, zítra, tedy 27.2., to bude 20. let od vydání prvních Pokémon her v Japonsku. První verze se jmenovaly Red a Green. Dále krátce promluvil o vývoji pokémoních her pro Game Boy až po nejnovější kapesní konzoli Nintendo 3DS. K připomenutí tohoto výročí jsme shlédli emotivní trailer zachycující všechny ty skvělé zážitky, kterých jsme se také mohli účastnit. Na konci, jak už všichni čekáte, došlo k oznámení nových dílů. Později v letošním roce se na pulty obchodů dostanou Pokémon Sun a Pokémon Moon. Pokud jste doufali, že z těchto připravovaných her uvidíte něco více, budu Vás muset zklamat. Mohli jste postřehnout pouze několik artworků, 3D modelů a pánů na nich pracujících. Jedinou oznámenou novinkou, která Vás nechá naprosto chladnými (nebo možná ne), je podpora čínského jazyka. Nintendo chce, aby mohlo pokémoní zážitky sdílet co nejvíce lidí bez jazykových bariér. To je k novým pokémonům vše.

Poslední informací bylo oznámení zítřejšího vydání verze Red, Blue a Yellow pro Virtual Console na Nintendo 3DS  a vysvětlení technologie přenosů dat na konzolích. K tomu také s radostí oznámil, že omezení, které dříve bylo na Game Boy, je pryč a Pokémony, které si v těchto verzích vytrénujete, můžete později přenést pomocí aplikace Pokémon Bank do verze Sun a Moon. Nebylo řečeno, jestli i do verzí X,Y a ORAS. Je tedy možné, že v nových verzích nebude možné chytnou Pokémony z první série.

A to je úplně vše. Doufám, že patříte k těm, kteří se vyhnuli včerejšímu úniku a užili jste si oznámení. Já bohužel patřím do druhého tábora. Na nové pokémony se ale stejně těším a dvacáté výročí náležitě oslavím a začnu RED verzí. Co Vy?

V pondělí vyjde oficiální tisková zpráva, kterou zde zveřejním také.

Záznam z dnešního vysílání:

5 comments
  1. Tak my už jsme si podělili s bráchou a přítelkyní verze. Jakou verzi starých pokémonů máte v plánu koupit? A co nové Sun nebo Moon? Já si zvolím sluníčko. 🙂

    Jaké nové herní prvky byste rádi objevili v nových Pokémonech?

  2. u Moon byto mohl být usměvavý Měsíc na Nožičkách a u Sun usměvavý sluníčko na nožičkách 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share